« Tagasi

Türi Kogukonnaselts alustab septembri lõpus koolitustega

Esimene loeng toimub 26. septembril kell 18 Türi kultuurikeskuses I korruse nõupidamiste ruumis. Gaia Akadeemia eestvedaja Toomas Trapido tutvustab maailmamuutjate baaskursust (TEA – tervikliku eluviisi alused), mis põhineb ülemaailmsel Gaia õppekaval.
Gaia Akadeemia läbinud muudavad tihtipeale oma elu ja tegemisi, luues midagi uut ja edasiviivat, olgu selleks kool, kogukond või oma aed.

Loengutest osavõtt on tasuta, kuid korraldajad paluvad eelnevalt registreeruda- rainer.eidemiller@gmail.com.

Esimene koolitus toimub 7. oktoobril kell 11-15 loodava kogukonnakeskuse majas Türil Viljandi tn 60. Rainer Eidemiller teeb sissejuhatuse vana maja renoveerimisse – mis on vana maja tervishoid, kuidas maja hingab, milliseid materjale ja töövõtteid eelistada ning koolitusel praktilises osas tegeletakse Viljandi 60 ühe toa põranda ennistamisega.

Koolituse osalemistasu on 5 eurot, mis sisaldab ka lõunasööki. Talgutel osalenutele on koolitus tasuta.

Kogukonnaseltsi projekti "Kogukondlikud tegevused Türil" raames toimub vähemalt kaheksa loengut, mis aitavad näha, milliseid asju on kogukonna hüvanguks tehtud ning mõelda sellele, mida saab kohapeal ellu viia. Kokkusaamised lõpevad kultuurilise osaga (muusika, luuleõhtu, kunstinäitus vms). Töötubade eesmärgiks on ühiste tegevuste läbi valmistada kogukonnaüritusteks vajalikku, õppida selle jaoks vajalikke oskusi ja näha, kuidas on võimalik erinevalt kasutada looduslikke materjale ning tegeleda taaskasutusega laiemalt.

Türi Kogukonnaselts loodi 2017. aasta alguses selleks, et toetada Türi linnas ja vallas kestlikku ja kogukondlikku arengut. Eesmärgiks on taasväärtustada Türi ajaloolist hoonestust, panustada selle korrastamisse loengute, koolituste, töötubade jms-ga, koguda ajaloolist hoonestust puudutavat teavet aga lisaks toetada teisi kestliku ja kogukondliku tegevusega seotud valdkondi (säästev areng).
Seltsi tegevuse ja eesmärkide kohta saab lugeda SIIT  

Jälgi Türi Kogukonnaseltsi tegemisi Facebookis.


Teate koostas
Katrin Soomets
avalike suhete ja kultuurispetsialist
384 8231, 5332 6401
katrin.soomets@tyri.ee