« Tagasi

Türi valla visiitkaardid

Türi vallavolikogu seltsitegevus- ja maaelukomisjoni korraldatud 4.  fotokonkurss „Türi valla visiitkaart" , sel aastal alapealkirjaga  „Ettevõtliku valla visiitkaardid", tõi komisjoni ette 45 fotot põhiliselt Türi linna ettevõtetest.

Komisjoni esimees Aili Avi selgitas, et fotosid võisid esitada nii ettevõtjad ise kui ka kõik vallakodanikud. „Premeeriti enim hääli saanud  ettevõtet ja ka fotograafi. Kõige rohkem hääli ja peapreemia sai foto Türi Aianduse ja Mesinduse seltsi käsitöömajast, mis on väga maitsekalt ja tervikuna stiilselt korrastatud hoone. Valla tänukaardi ja meened saavad ka Türil asuv H20 ehk Veetorni maja pere ning peagi avatava Vaksali kohviku sisekujundus ja fotograaf Oleg Kuusik," ütles Avi.Komisjon tänab välisilme eest hoolitsenud ettevõtteid: lillepood Ütsõis, Elise Aia ökomajake, Baltic Agro kontorihoone, Kahala küla Pibari OÜ vägev kombain ja ka droonifoto Türi raudteejaama öisest olekust, Türi raudteeait, OÜ Marieli korrastatud hoone ja Türi ujula rõõmus fassaad.

Palju on aastatega ettevõtluse välisilmetes muutunud, aga väga palju saab teha veel paremaks ja kenamaks. „ Eriti kurb on tõdeda, et nt Türi kesklinna peatänavaid ääristab hulk päris koledas seisus ettevõtlushooneid, aga usun, et kõigil on ilu südames ja korrastamisplaane tehakse. Eks ettevõtlus on ikka algul rohkem sisuline kui kena fassaadi loomine. Samas saab esmamuljet luua ikka vaid ühe korra," lisas Avi. „ Järgmine aasta on riigi juubeliaasta.  Iga ettevõte või kodu võiks pingutada selle nimel, et 2018. aastal oleks koduaknal/rõdul/äride vaateaknal/õues lillekast. Enda loodud lilleilu toob kõigile rõõmu ja soojendab hinge!"

Tänud konkursil osalejatele ja jaksu kõigile ettevõtjatele! Võitjatega võetakse ühendust.

Fotosid kõikidest selle aasta konkursitöödest saab vaadata SIIT

Lisainfo:
Aili Avi
5395 7115

Teate koostas
Katrin Soomets
avalike suhete ja kultuurispetsialist
384 8231, 5332 6401
katrin.soomets@tyri.ee