« Tagasi

Türi muuseum reisib Türi vallas

Türi muuseumi juhataja Erika Jaanhold andis teada, et Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu projekti rahalisel toel sai muuseumil valmis põrandamäng „Reis Türi vallas", mis on mõeldud 7+ aastastele lastele ja noortele ning miks ka mitte peredele.

Mängu eesmärgiks on anda mängijatele Türi valla kohta teadmisi või kinnistada neid. Teemadeks on Türi valla loodus, ajalugu, kultuur ja varia. „Kas tead, kui kõrge oli Türi raadiosaatejaama mast või millises Türi linna külas asus kunagi paberivabrik," tõi Jaanhold näiteks. „Küsimusi on erineva raskusastmega, sõltuvalt mängijate vanusest. Korraga saab maksimaalselt mängida kuus kuni kolmeliikmelist võistkonda," selgitas Jaanhold.

Mängulusti ja võistlushasarti pakkuvat mängutundi „Reis Türi vallas" saab tellida lasteaeda või kooli alates jaanuarikuust. Mängus osalemine maksab üks euro lasteaialapsele, kaks eurot õpilastele ja 3 eurot täiskasvanutele.

Kui soovid, et muuseum sulle põrandamänguga külla tuleks, helista telefonil 385 7429,  kirjuta oma soov e-posti aadressil muuseum@tyri.ee või muuseumi Facebooki lehe sõnumisse.

„Mäng valmis Türi valla inimeste ja ettevõtjate koostööna. Pildid joonistas kunstnik Ülle Kuldkepp, kujunduse tegi Saarakiri OÜ, väljatrükk tehti KÜ Kujunduses ning puidust mängunupud ja täringud valmistas Kuno Horn Uue-Auna käsitöötalust," lisas Jaanhold.

Kolmapäeval, 6. detsembril osalevad Türi muuseumi töötajad Tallinnas Eesti Rahvusraamatukogus ERÜ projektikonkursi „Raamatukogud-muuseumid-noored" lõpuseminaril, kus esitlevad põrandamängu „Reis Türi vallas". Kevadel toimunud konkursile laekus 42 taotlust, millest toetati 12 eriilmelist projekti. Nende hulgas sai ligi 1000 eurose toetuse Türi projekt „Muuseum ratastel".


Lisainfo
Erika Jaanhold
Türi muuseumi juhataja
5343 4513


Teate koostas
Katrin Soomets
avalike suhete ja kultuurispetsialist
384 8231, 5332 6401
katrin.soomets@tyri.ee