Spordirajatised

Kõrgessaare seikluspark 
 
Aadress:
Türi Elamuspark,
Tori Küla, Türi vald
Kõrgessaare metskond
 

Kõrgessaare voorele ehitati 1959. aastal suusahüppemägi. 1967. aastal lükkas torm suusahüppemäe torni puitkonstruktsiooni kokku ning üles seda ehitama ei hakatud. 2017. aastal avati Kõrgessaares Elamuspark Sulo Särkineni eestvedamisel. Suvel avati ka Disc Golfi rada, mis on leidnud väga suurt kasutust. Lisaks on kohalikud jalgratturid rajanud maastikurattarajad, mis on loonud head tingimused, et Türi vallast kasvaksid välja edukad jalgratturid. 2017. aasta sügisel lõid ekstreemsportlased ka omanäolise rattapargi.

     

Türi rannajalgpalliväljak

Aadress: 
Türi, 72210
Järva maakond

Türi rannajalgpalliväljak rajati 2018. aastal, mis ehitati kohaliku rannajalgpalliklubi BSC Türi esindajate Rasmus Romandi ja Tanel Viljati eestvedamisel. Väljak on hea ajaveetmis paigaks noortele, kes soovivad järve ääres teha midagi muud, lisaks rannavõrkpallile või korvpallile. Sündmuste või võistluste korraldamiseks palume ühendust võtta väljaku haldajatega Tanel Viljat (56814552) või Rasmus Romandi (58453439).

  

 

Türi Põhikooli võimla ja staadion

Aadress:
Wiedemanni 3a,
72212 Türi
Kontakt: tel 387 8462,
 

Türi Põhikooli võimlas viiakse läbi kooli kehalise kasvatuse tunde. Lisaks on olemas jõusaal, kooli kõrval asub staadion, kus on võimalik harrastada kergejõustikku ning mängida jalgpalli. Asfaltkattega on ka korvpalliväljak, mida usinalt kasutatakse.

 
 

Türi Ühisgümnaasiumi võimla
Aadress:
Tolli tänav 62
72213 Türi vald
Järva maakond
Kontakt: tel 384 8566, 524 1105,

 

Türi Ühisgümnaasiumi võimla hoone renoveeriti 2005. aastal. Igapäevaselt toimuvad võimlas kehalise kasvatuse tunnid, kus õpilastele on loodud suurepärased võimalused. Õhtuti kasutatakse saali Türi Spordikooli kergejõustiku- ja jalgpallitreeningute läbi viimiseks. Olemas on veel jõusaal koos sõudeergomeetrite ning peeglisaal, kus toimuvad ringtreeningud. 

   

Türi Linnastaadion
 
Kontakt: Leonhard Soom
mobiil: 509 6812
Aadress:
Tolli tn 51
Türi vald
Järva maakond
 

Türi Linnastaadion on laialdases kasutuses. Kevad-suve-sügis perioodil treenivad Türi Spordikooli kergejõustiku rühmad, samas kasutatakse staadionit ka kehalise kasvatuse tundides. Nädalavahetuseti peab JK Türi Ganvix seal kodumänge. Lisaks peetakse erinevaid spordipäevasid, võistlusi ning staadion on iga aastaselt Paide - Türi rahvajooksu lõpetuskohaks.

Türi kunstmuru väljak
Aadress: Kalevi tn 9
Türi vald
Järva maakond
Türi kunstmuru väljak ehitati 2008. aastal ning sai uue kunstmuru katte peale 2016. aasta lõpus. Kevad- ja sügisperioodil on see kasutusel nii Paide linnameeskonna, kui Türi Spordikooli jalgpalli treeningute läbi viimiseks. Lisaks on see kasutamiseks mõeldud kõikidele teistele elanikele. Väljakut haldab Türi Spordiklubide Liit.
Türi linna võimla

Kontakt:
Paul Poopuu
Mobiil: 504 1987, 384 7185
E-post: tyrispordiklubi@gmail.com
Aadress:
Kalevi 9
72212 Türi

Võimlas võimalik mängida indiacat, korvpalli, võrkpalli, koroonat, lauatennist. Toimuvad Türi Spordikooli võrkpalli, maadlus- ja vibukoolitreeningud, õhtuti kasutavad saali erinevate spordialade harrastajad. Esimesel korrusel jõusaal ning teisel maadlussaal. Lisaks asuvad hoones Türi Spordiklubide Liidu kabinetid II korrusel.

 

Türi Metsakombinaadi staadion
Aadress:
Staadioni tn 13
Türi linn
Türi vald
Järva maakond
 
Türi metsakombinaadi staadion olnud väga pika ajalooga. Algselt ehitati väljak 1930. aastal ning renoveeriti 1976. aastal. Väljakul treenivad muruhooajal JK Türi Ganvix ning suveperioodil treenivad andekad Türi Vibukooli sportlased. 

  

Türi Rahvaspordimaja SA
 
Kontakt: Luule Rohtvee
Mobiil: 515 1264
Haldusjuht: Kalvin Mihkelson
Mobiil: 505 2922
üldinfo 384 7187
Aadress: 
Tallinna 60
72213 Türi  
 

Ujulas on 3x25 meetrine bassein, kus viiakse läbi laste ujumisõpetust, lisaks viiakse läbi ujumistreeninguid Türi Spordikooli õpilastele Otto Männa juhendamisel. Piletihinna sees on võimalik kasutada aurusauna ning kolme veemassaaži juga. On võimalik kasutada jõusaali, kus on erinevad jõumasinad koos sõudeergomeetriga.

  

Tolli tänava valgustatud terviserada
Aadress:
Tolli tänav
Türi vald
Järva maakond


Lookleva ning mõnede küngastega valgustatud hea põhjaga klassika- ja vabastiili sõiduks 3.4 km pikkune valgustatud suusarada. Raja algus ja lõpp Tolli tänava ja Raudtee tänava ristumiskoha juures. Samal rajal on võimalik tegeleda kepikõnniga ning koostöös kohalike rattaklubidega on loodud metsa tehnilised maastikurattarajad. Suusaraja kõrval on kelgumägi ning välijõusaal, kus saab lastega aega veeta. Raja hooldusega tegeleb Türi Spordiklubide Liit

  

Tolli metsa välijõusaal
Aadress:
Tolli 21
Türi vald
Järva maakond
 
Tolli metsa terviseradade ääres olevat välijõusaali kasutatakse väga aktiivselt kohalike elanike poolt. Välijõusaalis on võimalik rakendada kõiki lihasgruppe.

 

Türi Ühisgümnaasiumi tagune uisuväljak
 
Aadress:
Tolli 62
Türi, 72214
Järva maakond
 

Igal aastal, kui talv toob miinuskraadid, rajatakse Türi Ühisgümnaasiumi taha uisuväljak. Uiske on võimalik laenutada läbi Türi Spordiklubide Liidu (5041987), kes tegeleb ka uisuväljaku hooldamisega. Väljakul on olemas jäähokiväravad, mida entusiastlikud jäähokimängijad ka kasutavad. Lisaks toimuvad erinevad üritused: Türi Uisuseeria; Uisudisko.

  

Kalevi tänava tenniseväljak
Kontakt: Jaan Rahe
Telefon: 508 9187 või +372 3857057
E-Post: jaan@hong.ee
 
Aadress:
Kalevi tn 7a
Türi linn
Türi vald
Järva maakond
 
Türi Kalevi tänava tenniseväljal loodi 1991. aastal. Kokku on kaks väljakut ning mõlemad kaetud savi-liivaga. Ümbruses on veel kunstmuruväljak, Türi linna võimla ning Türi linnastaadion. Väljakut haldab Türi Tenniseklubi.
 
Rannavolle väljakud Türi tehisjärve ääres
 
Aadress: 
Türi, 72210
Järva maakond
 

Türi tehisjärve ääres on loodud väga head tingimused rannavolle mängimiseks. Väljakuid kasutavad nii noored, kui täiskasvanud mängides seal võrkpalli, indiacat, sulgpalli. 2017. aastal korrastati kaks väljakut, lisades uued postid, piirid ning tuues väljakule koormaid liiva. Kuuma ilmaga on võimalik end kosutada Türi tehisjärves.

  

Kihli Motokeskus
 
Kontakt: Tel: +372 58 010 018
 
Aadress:
Järve
Lokuta küla
Türi vald
Järva maakond
 
Türi valda on rajatud väga praktiline motokeskus, mida haldab Türi Automoto Klubi. Rada täiendatakse iga-aastaselt ning läbi aastate on toimunud suure hulga võistlusi. 2009. aastal peeti maha Euroopa Meistrivõistlused, lisaks Eesti Meistrivõistlused ning viimastel aastatel populaarsust kogunud Top200; Eesti noorte meistri- ja karikavõistluste etapp.

Järvamaa Kutsehariduskeskuse spordihall ja staadion
 
Mobiil: +372 5253736
E-post: kool@jkhk.ee
 
Aadress:
Tehnikumi tn 10
Särevere alevik
Türi vald
Järva maakond
 

Särevere spordihoones viiakse läbi Järvamaa Kutsehariduskeskuse kehalise kasvatuse tunde. Taliperioodil treenib seal Jalgpalliklubi Türi Ganvix. Lisaks ka Türi Spordikooli üks kergejõustiku treeningrühmadest Veiko Valangu juhendamisel, harrastatakse ka võrkpalli, korvpalli.