Türi Noortekeskus

Tallinna tänav 1a, Türi linn, Türi vald, 72212, Järvamaa
Tel 5308 8495
e-mail noortekeskus@tyri.ee


Registrikood 75036725
Asukoht kaardil

Avatud
Türi Noortekeskus on avatud: E-N, kell 12.00-20.00
Rulapark on avatud: E-N, kell 13.00-20.00 

Töötajad ja kontaktandmed 
Juhataja - Sulo Särkinen, 5308 8495, sulo.sarkinen@tyri.ee  
Noortejuht - Erika Teras, 5360 8504, erika.teras@tyri.ee 
Noortejuht - Kaili Pass, 526 8712, kaili.pass@tyri.ee 
Noorsootöötaja Reelika Roosileht, reelika.roosileht@tyri.ee
 

Facebook

Üldinfo
Alates 2004. aastast korraldas Türi vallas noorsootööd MTÜ Türi Avatud Noortekeskus.
1. augustil 2010. aastal moodustas Türi Vallavalitsus hallatava asutuse Türi Noortekeskus, mis lisaks Türi linnas asuvale Noortekeskusele, korraldab noorsootööd ka Oisu ja Kabala noortetoas. 
Türi Noortekeskuse nõukogu: Katrin Soomets, Vitali Gansen, Erika Teras, Merlyn Paas, Silver-Taavi Kaljula, Triin Pärna (Türi Vallavalitsuse 18.12.2012 korraldus nr 869) 

Türi Noortekeskuse pakutavad võimalused
- lauamängude kasutamine sh lauajalgpall ja -tennis, õhuhoki ja Wii
- arvuti ja interneti kasutamine
- noortebändidele prooviruumi ja tehnika kasutamine
- käelised tegevused – käsitöötuba
- rulapargis ratta, rula ja rulluiskudega sõitmine
- seminaride, koosolekute korraldamise võimalus
- söögi soojendamise ja valmistamise võimalus
- ruumide rentimine erinevateks üritusteks, treeningute läbiviimise võimalus,
- sünnipäevade pidamine

Türi Noortekeskus viib ellu projekte:

Programm NOORTE TUGILA

„Türi valla Noorte Tugila on partneriks Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse (Eesti ANK) poolt koordineeritavale programmile "Noorsootööasutuste kaudu raskemates oludes noorte jaoks tugimeetmete käivitamise ja rakendamise programm", mis on seadnud eesmärgiks pakkuda 2016-2018 lisatuge ligi 8800-le 15-26 aastasele noorele.

Eesmärk on noorte, kes ei õpi või ei tööta, tagasitoomine kogukonna- ja ühiskonnaellu. Tugitegevused on suunatud kohalikule tasandile ehk noorele võimalikult lähedale ja tema igapäevaelu keskkonda.  Tegevuskava keskendub noorte ülesleidmisele ja motiveerimisele otsiva noorsootöö kaudu ning kohaliku tasandi võrgustiku sekkumise kaudu, et suunata nad teadmisi ja oskusi omandama või tööturule sisenema. Ühe noore kohta nähakse programmis aktiivset olekut üks kuni kuus kuud. Programmi lõppedes jälgitakse noore tegevusi veel vähemalt 6 kuud.

Noortekeskuste Noorte Tugila programmi tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine" raames. Noorte Tugila programmi viib ellu Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus. Tegevuste finantsiliseks mahuks üle Eesti on 3,1 miljonit eurot.

Lisainfo programmi tutvustavalt kodulehelt www.ank.ee  ja www.tugila.ee

Facebook

Türi Noortekeskuse eestvedamisel viiakse 2016-2018 a. ellu ühisprojekti Imavere ja Väätsa vallaga, millel nimeks "Lõuna- Järvamaa: parim paik noortele!".

Projekti raames korraldatakse kokku kümme erinevat laagrit, kolm päikseloojangu kontserti, kolm öökino, Jüriöö Festival ja labürint teatri kasutamine noorsootöös.

Projekt on kokku pandud kolme osapoolte noorte ja noortejuhtide ideedest. Igas etapis on kaasatud nii osalemisse kui korraldamisse kõik kolm osapoolt. Projekti kogumaksumus on 40 893 eurot,
Leader toetus on 29 965 eurot.

 2017-2019 viib Türi Noortekeskus koostöös Türi Spordiklubide Liidu ja Väätsa Tervisekeskusega Leader fondi toel ellu ühisprojekti nimega "Lõuna-Järvamaa spordipisik", mille raames soovime kutsuda ühinenud Türi valla inimesi rohkem liikuma, elama tervislikult, osalema erinevatel perespordi tegevustel ja süstida Lõuna- Järvamaa inimestesse spordipisikut.
Kahe aasta jooksul viiakse ellu 21 erinevat sporditegevust.


Projekti "Lõuna-Järvamaa spordipisik" raames viiakse Türi vallas ellu järgmised spordisündmused:

Jüriöö teatejooks, "Kiigepargi" loomine, "Öövolle" võrkpalli võistlused, sportlikud järvepäevad, murutraktorite võiduajamine, Lõuna-Järva rulluisuvõistluste korraldamine, "Talvemängude" korraldamine vallas, erinevate vahendite soetus.

Projekti kogumaksumus on 33210 eurot, Leader toetus on 29889 eurot.