Valdkonna UUDISED

« Tagasi

Elisa 5G võrk levib nüüd Järvamaal ja toob kaasa suuremad kiirused koos parema kasutuskogemusega

Tänavu sügisest alates saavad Järvamaa elanikud Elisa 5G võrku kasutada nii nutiseadmetega kui kodu- ja kontoriinternetina. Kokku on Elisa tänaseks rajanud rohkem kui 100 tugijaama üle Eesti ja võrk on kättesaadav juba 50-le protsendile Eesti elanikkonnast.

Käesoleval aastal avas Elisa esimesena Eestis päris 5G sagedustel toimiva võrgu ning on viimase seitsme kuuga uue põlvkonna mobiilsidevõrgu viinud igasse maakonda üle terve Eesti. 5G võrgu ulatust on laiendatud alates avamisest iganädalaselt ning ülikiire mobiilse interneti võimalused on 3500Mhz sagedusalal jõudnud tänaseks ka Järvamaale, ütles Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli. "Koos uute võrgupartnerite Nokia ja Ericssoniga oleme loomas modernseimat 5G mobiilsidevõrku Euroopas," täiendas Polli.

Elisa fookus on pakkuda hästi toimivat ja ülikiiret internetti olemasolevale kliendile. Seetõttu rajab ettevõte 5G võrku eeskätt piirkondadesse, kus koormused on suuremad ning tekib võimalus kliendi interneti kasutuskogemus tuntavalt paremaks teha.

Lisaks uutele 5G võrgu võimalustele tõusis Järvamaal ka Elisa 4G teenuse kvaliteet. "Võrguseadmete eripära näeb ette, et 5G kihti saab lisada ainult sama tootja 4G võrgulahendusele. Tänu sellele uuendab Elisa täielikult 4G võrgu, misläbi paranevad tänaste 4G tehnoloogia kasutajate tingimused. Suurem hulk Elisa kliente saavad Järvamaal kasutada 4G ja 5G teenuseid Euroopa mastaabis ühes modernseimas mobiilsidevõrgus," lisas Polli.

"Antud hetkel katab Elisa 5G üle poole Eesti rahvastikust, aga veel käesoleva aasta sees võtab Elisa kasutusele ka äsja oksjonil võidetud 700 MHz sageduse, mis suurendab veel oluliselt 5G katvust," kinnitas Polli. "Uus 5G sagedus võimaldab Elisal 5G levi viia sel aastal veelgi enamate inimesteni üle Eesti ja eriti maapiirkondadesse. Tavakasutajale toob 700 MHz keskmiselt 50 Mbit/s kiirusega ühenduse palju suurema leviala ulatuses, parandades oluliselt mobiilse interneti kiiruseid piirkondades, kus seni jäid need alla kümne megabiti sekundis," ütles Polli.

Nutipakettide teenus jõuab kõige uuemate Apple, Sony, Nokia, Nothing, Xiaomi, POCO ja OnePlusi seadmetega klientideni, kes saavad 5G võrgu poolt pakutavast võtta maksimumi. Teistele 5G toega seadmetele jõuab võrgu tugi esimesel võimalusel koostöös seadme tootjaga. Seniks on seadmes kindlustatud Eesti parima 4G võrgu kasutamine.

Vastutustundliku ettevõttena kasutab Elisa oma tugijaamade töös 100% taastuvatest energiaallikatest ostetud elektrit. Energiaallikateks on tuul, vesi, biogaas ja biomass ning taastuvenergiat tootvad jaamad asuvad kõik Eestimaal. Selle valiku tunnustamiseks väljastati Elisale juba 2019. aastal ka Rohelise Valiku sertifikaat, mis on tagatud üle-euroopalise ja läbipaistva päritolutunnistuste süsteemiga.

Elisa Eesti AS kuulub Elisa kontserni ning on Eestis mobiilside turuliider. Elisa edendab jätkusuutlikku tulevikku läbi digitaliseerimise, pakkudes meelelahutus, infotehnoloogia ja telekommunikatsiooniteenuseid ning luues klientidele turvalisi võrgu- ja andmekeskuste lahendusi. Ligi 1000 töötajaga suurettevõtte siht on saada juhtivaks kommunikatsiooni- ja meelelahutusettevõtteks Eestis. Vastutustundliku ettevõttena kasutab Elisa oma tugijaamade töös 100% taastuvatest energiaallikatest ostetud elektrit, läbi mille pakume kõikidele klientidele mobiilside-, interneti püsiühenduse ja TV-teenuseid, koos eksklusiivselt toodetud telesisuga platvormil Elisa Huub. Elisa Eesti ärikliendiüksus aitab ettevõtetel ning avalikul sektoril kasvatada efektiivsust ja turvalisust võrgu- ja IT infrastruktuurilahenduste abil. Ettevõtte käive oli 2021. aastal 194 miljonit eurot.