Türi valla aukodanik

Türi valla aukodaniku nimetus antakse füüsilisele isikule erilise austuse avaldusena Türi vallale osutatud väljapaistvate teenete eest.

Türi valla aukodanikuks nimetamisel antakse isikule Türi valla vapimärk ning isiku nimi ja teenete loetelu kantakse Türi valla auraamatusse.

 Ettepanekuid Türi valla aukodaniku nimetuse andmiseks võivad teha füüsilised ja juriidilised isikud, asutused ning vallavalitsus ja vallavolikogu. Ettepanekute esitamise lõpptähtpäeva igal aastal määrab ametiasutus ja teavitab sellest valla veebilehel.

Türi valla aukodaniku nimetuse andmise otsustab vallavolikogu ja vormistab selle otsusega. Türi valla aukodaniku teenete kirjeldus koos aukodanikuks nimetamise taotlusega säilitatakse vallavolikogu istungi vastava protokolli juures.

Aukodaniku nimetuse andmist tõendatakse aukodaniku tunnistusega, millele kirjutavad alla vallavolikogu esimees ja vallavanem. Aukodaniku tunnistuse vormi kehtestab vallavalitsus.

Üldjuhul antakse aukodaniku tunnistus ja Türi valla vapimärk aukodanikule 23. oktoobril, s.o Türi valla aastapäeval.

 

Aukodanikuks nimetamise TAOTLUS (.rtf),   (e-vorm, nõuab digiallkirjastamist).

 

Alus: Türi valla põhimäärus

 

« Tagasi

Ellu Kaasik

25. septembril 2014 nimetati Ellu Kaasik Türi valla aukodanikuks. Talle anti Türi valla vapimärk nr 8 koos aukodaniku tunnistusega.

Koos oma ema, Erna Kaasikuga on ta pannud tugeva aluse Türi rahvatantsukoolkonnale.
1964. aastast kuni 2010. aastani oli ta rahvatantsujuht Türi vallas. Ta on juhendanud mudilas-, laste-, neidude-, nais-, sega-, ja tütarlasterühmi Türi I Keskkoolis, Türi Kultuurimajas, Türi-Allikul, Kabala kultuurimajas ja omaaegses Türi Sovhoostehnikumis.
Ellu Kaasiku järjekindluse ja töössesuhtumisega saavutasid tantsurühmad vabariigis kõrgeima kategooria ning alates 1962. aastast on Ellu Kaasiku rühmad esinenud kõikidel maakonna ja üleriiklikel tantsupidudel. Hinnanguliselt on tema käe all õppinud üle tuhande tantsija ning mitmest neist on saanud rühmajuhendajad ja rahvakultuuri edasikandjad.