Türi valla aukodanik

Türi valla aukodaniku nimetus antakse füüsilisele isikule erilise austuse avaldusena Türi vallale osutatud väljapaistvate teenete eest.

Türi valla aukodanikuks nimetamisel antakse isikule Türi valla vapimärk ning isiku nimi ja teenete loetelu kantakse Türi valla auraamatusse.

 Ettepanekuid Türi valla aukodaniku nimetuse andmiseks võivad teha füüsilised ja juriidilised isikud, asutused ning vallavalitsus ja vallavolikogu. Ettepanekute esitamise lõpptähtpäeva igal aastal määrab ametiasutus ja teavitab sellest valla veebilehel.

Türi valla aukodaniku nimetuse andmise otsustab vallavolikogu ja vormistab selle otsusega. Türi valla aukodaniku teenete kirjeldus koos aukodanikuks nimetamise taotlusega säilitatakse vallavolikogu istungi vastava protokolli juures.

Aukodaniku nimetuse andmist tõendatakse aukodaniku tunnistusega, millele kirjutavad alla vallavolikogu esimees ja vallavanem. Aukodaniku tunnistuse vormi kehtestab vallavalitsus.

Üldjuhul antakse aukodaniku tunnistus ja Türi valla vapimärk aukodanikule 23. oktoobril, s.o Türi valla aastapäeval.

 

Aukodanikuks nimetamise TAOTLUS (.rtf),   (e-vorm, nõuab digiallkirjastamist).

 

Alus: Türi valla põhimäärus

 

« Tagasi

Toomas Marrandi

9. oktoobril 2013 nimetati Toomas Marrandi Türi valla aukodanikuks. Talle anti Türi valla vapimärk nr 7 koos aukodaniku tunnistusega.
Toomas Marrandi töötas aastatel 1970-1993 „Estonia" kolhoosis metsaülemana ja seejärel neli aastat metsanõunikuna Oisu vallas. Aastatel 1997-2000 oli Marrandi AS Oisu Mets tegevjuht. Toomas Marrandi on kõige pikema staažiga omavalitsuste aktiivne edendaja Järvamaal. Ta on palju aastaid teinud pühendunult tööd omavalitsustes.
Aastatel 2000-2005 juhtis Toomas Marrandi vallavanemana Oisu valda ning tegi aktiivselt koostööd nelja valla ühendamisel suureks  Türi vallaks. Seejärel juhtis ta neli aastat uut Türi valda vallavanemana ning 2009 november -  2012 veebruar oli Türi Vallavolikogu esimees ja seejärel vallavolikogu liige.