12.05.20

12.03 kell 22:30 Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann: "Tähelepanu - rangemate ennetusabinõude rakendamine koroonaviiruse tõkestamiseks toob kaasa kõigi Türi valla koolide sulgemise ja töö ümberkorraldused"

Viirus levib inimeselt inimesele piisknakkuse kaudu ja teatud juhul ka saastunud pindade kaudu. Viirus levib peamiselt lähedasel kontaktil nakkuskahtlase inimesega, kellel on nakkusele iseloomulikud sümptomid, eelkõige köha. Viiruse inkubatsiooniperiood on umbes 2-14 päeva, keskeltläbi 5 päeva. Tänase info kohaselt on COVID-19 sümptomid sarnased gripi sümptomitele. Viirus võib põhjustada köha, palavikku ja hingamisraskuseid.
 
Nakkuse kohaliku leviku vältimiseks tuleks riskipiirkondadest naasnutel, haigega kokku puutunutel või nakkuskahtlusega inimestel 14 päeva kodus püsida ja oma tervist tähelepanelikult jälgida.
 
Kui kahtlustad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 
Kindlasti ära mine ise perearsti vastuvõtule või erakorralise meditsiini osakonda kohale! Kui sul on palavik, köha ja hingamisraskused, otsi varakult abi. Ütle kindlasti tervishoiutöötajale, kui oled reisinud riskipiirkonnas, kus on teatatud COVID-19 levikust, või kui oled olnud lähikontaktis kellegagi, kes on riskipiirkonnas reisinud ja kellel on hingamisteede haiguste sümptomid (palavik, köha või hingamisraskused).
 
Kui sul on kerged hingamisteede haiguste sümptomid ja sa ei ole reisinud riskipiirkonda, järgi hoolikalt tavapäraseid kätehügieeni nõudeid ning võimalusel püsi kodus kuni oled tervenenud.
 

Ametlikku teavet koroonaviiruse kohta hangi Terviseameti kodulehelt.

Kui plaanid lähiajal reisida välisriiki, siis vaata üle Terviseameti riskipiirkondade nimekiri.