« Tagasi

Türi neiu Kai-Melli Kapten valiti T.O.R.E maikuu inimeseks

T.O.R.E-kad valisid oma maikuuu inimese ehk T.O.R.E suvekoolis Kuldkäija ja selleks ei ole keegi muu, kui Türi põhikooli noor särasilmne aktivist Kai-Melli Kapten!
 
T.O.R.E (Tugiõpilaste Oma Ring Eestis) näol on tegemist üle-Eestilise noorteühenduse liikumisega, mis on haridussüsteemis jätkuks KIVA tegevusele ja suunatud 6.-9. klasside õpilastele. Ringis õpitakse läbi mängude eluks vajalikke oskusi ja toimetulekut (kuulamisoskus, meeskonnatöö oskused, eneseväljendusoskus, konfliktilahendusoskus, tunnetega toimetulek), avardatakse üksteise kogemuste kaudu oma maailmavaatenurka, arendatakse sallivust ja inimlikkust. Julgustatakse märkama ja abistama oma kaaslasi. Ring võimaldab leida uusi sõpru, veeta lõbusalt ja ennastarendavalt vaba aega, osaleda noorteühingu üle-Eestilistes ettevõtmises ja muuta koolielu läbi iseenda sõbralikumaks ja meeldivamaks.
 
Kai-Melli kirjutab enda kohta nii:
 
"Minu TORE-reis algas juba lasteaias. Lasteaedades küll TORE-ringi ei ole, aga asi oli selles, et minu ema Aili oli ja on ka praegu TORE-ringi juhendaja. Ühel hetkel võttis ta mind lihtsalt endaga TORE suvekooli kaasa, aasta oli siis 2008. Esimest suvekooli ma väga ei mäleta. Mäletan seda, et Kloogarannale saabudes tuli kohe vastu Marju helerohelise Tore suvekooli särgiga, küsides: „Kas see suurus ikka sobib?". Mäletan ka seda, et olin selles ja ka järgmistes suvekoolides alati kõige pisem. Alguses päris arg ja vaikne, aga mida aeg edasi, seda rohkem julgemaks ja avatumaks muutusin.
 
TORE-ga tegelesin ainult suvekoolis, kuid kui sain juba piisavalt „vanaks", siis sain koolis läbida päris TORE koolituse ja olin ametlikult tunnistusega torekas. TORE koolitused olid väga ägedad, sest need ühendasid töö ja lõbu. Eriti mäletan meeskondlikku teki pööramist ja seda, kui pidin otsustama, mida ma üksikule saarele kaasa võtan.
 
Aga nüüd tagasi suvekoolide meenutamise juurde - mul on suvekoolidest nii palju mälestusi, et ma ei suuda enam kokku panna mälestust ja suvekooli aastat. Selles osas valitseb peas kaos, aga kindlalt tean seda, et olen suvekoolis käinud 10 aastat järjest, tulemas on 11. Sel aastal olen korraldusmeeskonnas."
 
Palju õnne, Kai-Melli! Loodame, et sul seda indu tegutseda ja toimetada ikka kauaks jaguks!