« Tagasi

Mida pakuvad 2. juulil aedlinnakohvikud Türil?

Esmaspäeval, 2. juulil tähistab Türi oma 92. sünnipäeva Aedlinnakohvikute päevaga

Kell 12 kutsub lauluklubi "Kevade" kõiki kaasa laulma Türi kultuurikeskuse kohvik „Kevade" terrassile.

Kohvikutepäeval liigub erinevate kohvikute vahel ka kohvikurong, mis pakub kindlasti elamust lastele ja vähendab jalavaeva neil, kes seda vajavad. Rongi sõidugraafikut saab vaadata siit: Kohvikurongi sõidugraafik

Kohvikute päeval on avatud järgmised kohvikud:

1. Elised ja Piretid Jaama tn.4 kell 12-17

Lillelised toidud, lendlevad liblikad - suured ja väiksed...mõned maanduvad ka laste nägudele. Viktoriin taimede kohta. Vastused leiab aias ringi liikudes. Auhinna (midagi lillelist, midagi praktilist ja midagi magusat) väljaloosimine kell 16.30. Näomaalingud, hind 5.-

2. Katlamaja Energiakohvik Tehnika 5 kell 10-16

Kell 10 Avame uksed. Kell 10.15 Katlamaja ringkäigud (jooksvalt terve päeva jooksul). Kell 12  ja kell 14 töötuba lastele. Kell 16 sulgeme uksed. Menüü: Tõrvakohv, Pehme jäätis, Otse katlast, Laaduri kopp, Tuharull, Saepurukook, Kütteõli, Kraanivesi.

3. Kellaneljaklubi kohvik Türi Ühisgümnaasiumi, Tolli 62 kell 16-20

Kellaneljaklubi kohvikus Türi Ühisgümnaasiumi hoovil pakume kell 16-20 kõike seda, mida ise armastame: menüüst leiate püreesupi ja suvise salati, kooke magusa- ja soolasesõpradele. Kella neljaks katame laua kõigile endistele Türi õpetajatele. Lapsi ootavad mängunurk ja nuputamisülesanded. Täistundidel puistame pärleid õpilastöödest.

4. Keskerakonna kohvik Koidula tn. ja Viljandi tn. ristmikul kell 11-17

Võimalus kohtuda ja vestelda huvitavate poliitikutega. Pakutakse Türi kodudes valmistatud küpsetisi, kohapeal valmistatud pannkooke, Krahv Dracula pubi poolt valmistatud hernesuppi, karastusjooke jne. Jagatakse ilusaid kevadevärvilisi rohelisi õhupalle. Templimängu loosiks 1kg maitsvaid Keskerakonna komme.

5. Kirikukohv Wiedemanni tn 7 kell 14-18

Kell 14-14.30 orelil Eesti heliloojate looming. Kell 16-16.30 orelikellamäng. Kell 14.30-15 ja 16.30-17 kiriku ajaloo tutvustused. Lastele käelised tegevused.

6. Koguperekohvik Vabaduse 2a kell 15-19

Kesklinna lasteaia õuel pakume: maitsvaid suviseid sööke ja jooke, mõnusat olemist suurtele, põnevaid tegevusi lastele. Kell 16-18 toredate tegevuste töötoad, meisterdused ja katsed (liitu siis, kui sulle sobib). Kell 15.30-18.30 näomaalingud. Kell 17 laste mitmevõistlus. Kogu kohviku lahtioleku vältel saab mängida lasteaia mänguväljakutel.

7. Kooli kohvik Vabriku pst 12 kell 10-14

Soolased ja magusad suupisted, külmad ja kuumad joogid. Kell 12 Muusikaline vahepala (koolitöötajad ja ansambel Decorus Musicus). Kell 11 ja 13 ringkäik koolimajas ja kooli võimaluste tutvustamine. Lastel mänguväljaku kasutamise võimalus. Laste loodud taieste heategevuslik müük.

8. Kolme Õe Kohvik Aia 6 kell 12-19

Kolme Õe Kohvik avab taas üheks päevaks uksed. Menüü saab olema meil rikkalik, ehk siis eelmise aasta hitid on ka sellel aastal olemas: Pavlova, Vanakooli vahvlid, Kergelt vürtsikas veisehakkliha tomatisupp, mõnusad kodukoogid. Uudistootena, pakume sellel aastal kana wrappi ja värskelt suitsuahjus suitsutatud kala. Kindlasti on meil taas tasuta kirbukas, lapsed saavad tutvuda kanade, jänestega ja veekilpkonnaga. Ootame teid kõiki!

9. Konservatiivide kohvik Türi kultuurikeskuse pargis kell 12-20

Leiba on alati hoitud ja kaitstud, lausa pühaks peetud ning oma leib laual on meie rahvale ajast aega tähendanud iseseisvust, väärikust, toimetulekut. EV100 valguses soovime tagasihoidlikule, kuid suure väega leivale taas tähelepanu tõmmata, pakkudes koduleibade valikut koos mitmete lisanditega igale maitsele. Lisaks saab liituda huvitavate arutelude ja vestlusringidega. Lisainfot vaata: www.facebook.com/konservatiivnetyri

10. Läti Lipp kohvik Küti 6 kell 16-22

Läti pere võõrustab teid Läti jaanipäeva stiilis pidustuste vaimus - grillitud lihaga, maitsvate küpsetatud plaadikookidega, suupistetega ning Läti jaanipäeva traditsioonilise köömnejuustuga. Lastele on batuut ja kiik. Kohtume varsti!

11. Linnuke peas Koidula 11 kell 12-17

Galerii - kohvik "Linnuke peas" pakub magusaid ampsusid ja vaatamiseks näitust "Oo, suvi! Ükskord aastas!" Näitus avatud 29. juuni - 2. juuli. Töötoad reedel ja laupäeval kell 15. Info: 55536775

12. Noortekohvik Tallinna tn 1a Türi noortekeskuse hoovil kell 12-20 Menüüs: mõnusad soolased ja magusad ampsud; soojendavad, jahutavad ja kosutavad joogid, mis on valmistatud noortelt noortele ja noortemeelsetele. Tegevused: liikluslinnak (pedaaliautod, rullikad, jalgrattad),näomaaling, nukumäng, sportlikud mängud; põranda- ja lauamängud.Tegevusi lastele ja peredele viivad läbi noored mängujuhid.

13. Raamatukohvik L.Koidula 34 kell 15-19

Raamatukohvikus ootavad teid sõbrad, kodused suupisted (soolased, magusad), mahlajoogid, maitsevesi. Iga tunni sees kogum head muusikat elavas ettekandes ja muidugi väärt sisuga raamatud. Lapsi ootavad laste telk ja mängumuru. Kosutust kerele ja vaimule!

14. Raamatukoi kohvik Kohtu 2 kell 16-19

Raamatukoi kohvikus jagub põnevust kõigile! Kohvikus ootavad maitsmist teiste hõrkude suupistete seas "Kaunis provva Pavlova" ja "Kilul oli vilu"! Elevust lisab pimekohting raamatuga! Äratundmisrõõmu leiab fotonäituselt "Meie inimesed". Alates 17.30st saab  kohvikumelu nautida Triin Tiitsmaa akordionimuusika saatel. Raamatukoi kohvik ootab teid oma tuntud headuses! (kell 16-19).

15. Roosikohvik Vabriku pst 11 kell 14-19

Kohviku menüü:  Seljanka supp, Kiluleivad, Küüslauguleivad, Purgisalat, Suupiste laevuke, Plaadikoogid, Pulgakoogid, Pavlovakoogid, Hea tuju amps, Tarretis vahukoorega, Kohv, maitseveed. Põnevat tegevust jätkub nii lastele kui suurtele! Kell 14-19 on avatud laste mängunurk. Kell 17 põnevust pakkuv Aaretejaht. Kell 15 ja 18 mängime Bingot. Võitjatele auhinnad! Eriline kohvinauding! Võimalus degusteerida ja osta Malongo Rombouts kohvisorte.

16. Pop-Up Rulluisupargi kohvik Kesklinna parklas kell 20

Pop-up RULLUISUKOHVIKU näol on tegemist Türi linnaruumi eksperimendiga. Kohvik asub Türi kesklinna parklas. Lisaks "retro" rulluiskude laenutamisele on kohapeal veel võimalik laenutada ka tasakaaluliikureid, jalgrattaid, elektri tõukeratast jpm. Pop-up Rulluisupargis on võimalik mängida lauatennist, lauajalgpalli, hiigelsuurte nuppudega kabet/malet, mini discgolfi jpm. Pop-up Rulluisupark on avatud 12-00 ja ka kohvik on avatud 20-00. Õhtul ka Rulluisudisko, Dj Lenny LaVida ja videodisko suurel ekraanil.

17. Saara kohvik Vabriku 1 kell 12.00-14.00 ja 17.00-22.00

Kell 12–14 Saara supilõuna. Pakume mitut masti head suppi kõigile, kes tahavad lõuna ajal kõhu täis süüa. Magustoitu saab ikka ka :) Kell 14 Saara rannaraamatukogu avamine. Kell 17–22 Õdus sünnipäevaõhtu Saaras. Süüa ja juua saab uut ja vana, ei puudu "Eesti musi", "Vananaiste suvi", "Pariisi mood" ja uued üllatused. Kell 19 mälumäng "Türi" paaridele.

18. Spordikohvik linnastaadioni peasissepääsu juures kell 17-20

Lisaks suupistetele, pakume liikumisvõimalusi kogu perele. Liikumisraja läbinutele üllatus. Lastel on võimalik sõita hobustega ja hüpata batuudil.

19. Svingikohvik Tehnika 20 kell 17-21

Pakume elava muusika kõrvale häid suupisteid ja kooke, isevalmistatud limonaadi ja masinakohvi. Lastele jätkub tegevust - kiiged, batuut, näomaalingud jm. Svingimuusikat kuuleb täistundidel (kell 18, 19, 20, 21) u 40 minutit. „Vaba lava" külastajatele 15 min enne täistundi. Kavas muusikaline üllatus.

20. Tordimeistri kohvik Koidula tn. ja Viljandi tn. ristmikul kell 11-23

Tordimeistri kohvikut korraldab Pubielu OÜ. Avatud on iga ilmaga, Külaliste ja esinejate jaoks on vastavad telgid olemas. Pakume karastusjooke, soolaseid ja magusaid kooke, stritsleid, pirukaid ja palju muud huvitavat. Peomeeleolu ülevalhoidmiseks päevläbi meeleolukas muusika. Soovi korral võimalus laulda karaoket. Kell 17-18 saavad kõik olemasolevatelt laululehtedelt laule kaasa laulda. Kell 18-22 Tantsuõhtu rahvabändisaates poolfinaali jõudnud ansambliga Village Voice. Päeval laste tortide joonistusvõistlus - peaauhinnaks 1,5kg tort. Templimängu loosiks Tordimeistri poolt 1,5kg tort.

21. Türi Pritsumeeste rändkohvik Pritsumaja platsil kell 12-20

Avame oma Rändkohviku keskpäevaks, Türi Pritsumeeste poolt terve päeva jooksul parimad grillroad ja muud head ampsud, Mediato pakub samas selle suve trendikaid naturaalseid siidreid, mahlasid, valitud õllesid ja veine. Kõikide külastajate vahel loosime välja Eestis esmakordselt väljaantud GRILLIAABITSa, mis on just trükist väljunud ja kokku pandud Türi Pritsumeeste Kokaklubi eestvedajate Silja ja Arvi Pitelkovi poolt. Samuti on plaanitud selleks päevaks Türi Päästekomando Avatud Uste päev, kus siis kõik huvilised saavad tutvuda tänapäevase Päästetehnikaga ja tutvuda päästja elukutsega.

22. Türi Töökeskuse kohvik Viljandi 4 kell 10-18

„Mida kibedam töö, seda magusam leib" on kutse tulla maitsma meie erinevaid suppe, mille kõrvale pakume koduküpsetatud karaskit ja teisi erinevaid soolaseid suupisteid. Ei puudu ka erinevad soojad ja külmad joogid ja suutäis magusat. Lastele on mõeldud igavuse peletamiseks tegevus. Kui kõht juba väga täis, siis paitab silma meie riiulitel olev käsitöö. Olete oodatud, armas linnarahvas!

23. Vana maja sõprade hommikukohvik Koidula 23 kell 9-13

Meie kohvik pakub kosutavat hommikuputru, tervistavat smuutit, toortatra pannkooke ja imelisi kooke.

24. Väekoja kohvik Paide 14 kell 14-20

Aga meie pakume wäega hääd olemist, mahedat tervislikku kehakinnitust ning väekaid maitseid: esivanemate odrakarask, kamavaht, greibi-rosmariini energiakokteil, hummus,  sidruni-musta tee kook, kebab-wrap jpm proteiinirikast, tervislikku ning patuvaba. Aeg-ajalt saab kuulda Tiibeti helikausi või Põhjala šamaanitrummi helisid ning soovi korral ehk isegi kaartide abil tulevikku piiluda või küsimustele vastuseid saada. Isegi õnneloos on meil, no mis sa kostad... Ja seegi ei ole veel kõik: ka kohv on meil väega- kui Cayenne-pipra või kardemoni ürgväge ei ole veel tunda saanud, siis astuge aga ligi ja teeme tutvust! P.S! Meil on ka kaardimakse võimalus.

 

TERE TULEMAST!