« Tagasi

Türil avati eakate päevakeskus

Juba mõnda aega on Türi eakad igatsenud omale ühte mõnusat ja hubast kooskäimise kohta. Unistustel on kombeks täida minna. Oma soovidest andsid nad teada nii eakate ümarlaua kokkusaamisel kui ka Türi eakateklubi «Ehavalgus» esindaja Eha Pehk'iga kohtudes. Tehti ka eraldi koosolek Türi kultuurikeskuses, kus selgitati välja, kas ja kui palju eakad sellise päevakeskuse vastu üldse huvi tunneks. Huvilisi oli piisavalt palju, et asjale ametlik käik anda.

Esmalt pöörduski Eha Pehk oma päevakeskuse loomise ideega vallavanema Pipi-Liis Siemanni poole ja palus, et see mõte ka valla arengukavasse sisse kirjutataks ning et leitaks võimalusel kooskäimiseks ruumid. Vallavanem kiitis Eha Pehki väga selle sammu eest.

„Eha Pehk on ääretult tubli, et ta sellise päevakeskuse loomise ja eestvedamise enda õlule on võtnud", ütles vallavanem Pipi-Liis Siemann.

Vallavanem toetas igati Eha Pehk'i initsiatiivi ja vallavalitsusega ühiselt laua taga istudes ning erinevaid variante kaaludes jõuti järeldusele, et Tervisekeskuse hoones kõikide mugavustega endise Swedpanga ruumides (aadressil Viljandi 4) oleks eakatel kooskäimiseks suurepärased tingimused. Vallavalitsus soetas neisse ruumidesse esmase sisustuse (nurgadiivani, lauad, toolid, kapid) ja katab ka kõik tulevased kommunaalkulud ning täna, 14. veebruaril avatigi pidulikult Türi eakate päevakeskus.

Ruumide sisustamise osas tahtis vallavalitsus jätta panustamise ka eakatele endile, et neil tekiks hea ja kodune tunne.

„Minu soov on, et te tunneksite end siin väga koduselt ja selle „kodutunde" loomisel on suur roll teil endil", oli vallavanema sõnum eakatele. Vallavanem lisas: „See, mida teie siin ühel või teisel päeval tegema hakkate on teie endi teha. Valla poolt selles osas mingeid ettekirjutusi ega piiranguid ei ole. Kõike, mille jaoks toas ruumi teha on, võib teha, kui ainult jagub tahtmist ja tegutsemislusti. Teie olete eestvedajad ja meie oleme kaasa aitajad."

Eha Pehk lubas eakate päevakeskuse tööd koordineerida esimese hooga maikuu keskpaigani, kui tulevad peale aiatööd. Kui päevakeskus on ilusti tööle saanud ja leitud, et see kooskäimise võimalus on oluline, siis otsustatakse juba täpsemalt, mismoodi edasi minnakse.

Esmasel kohtumisel otsustati, et eakate päevakeskus saab esialgu olema avatud kaks korda nädalas – T ja N kell 10-14. Pandi kirja esmased tegevusplaanid ja kodukord. Juba tekkis osalejate hulgast terve hulk toredaid mõtteid, mis suunas edasi tegutsema hakata – küll kaardimängud ja -meisterdamised, lauamängud ja kasulikud loengud jne jne.

Päevakeskusesse on oodatud kõik eakad. Türi eakate tegevuskeskus on avatud teisipäeval ja neljapäeval kl. 10:00 - 14:00 Türi Tervisekeskuse I korruse ruumes.

Soovitav kaasa võtta vahetusjalanõud. Osalustasu 1 euro kuus.

 

Täiendav info:

Eha Pehk

Tel.: 50 47 330

e-posti eha.pehk@mail.ee

 

Teate koostas:

Merle Rüütel

avalike suhete juht

merle.ryytel@tyri.ee