« Tagasi

Türi muusikakooli õpilased olid üliedukad rahvusvahelisel puhkpilli- ja keelpillikonkursil Horvaatias

13.04.-17.04. osalesid Türi Muusikakooli õpilased XXIV rahvusvahelisel keel- ja puhkpillikonkursil DALEKI AKORDI 2019 Horvaatia Vabariigis, Splitis ja Kaštelas. Konkursi korraldajaks oli Josip Hatze nim. Spliti Muusikakool, milline on suurim muusikalist põhiharidust andev muusikakool Horvaatias.

Osalejaid oli kokku 300 ja riikidest olid esindatud Horvaatia, Bosnia ja Hertsegoviina, Sloveenia, Montenegro, Serbia, Ungari, Soome, Norra, Poola, Austria, Bulgaaria, Saksamaa, Läti ja Eesti.

Viiulikonkursil esindas Türi muusikakooli õp Maris Viisma õpilane Annaliisa Aren, kes sai I vanuserühmas II koha. Kontsertmeister oli Siret Heinaste. Viiuliõpilaste esitusi hindasid Eszter Haffner Ungarist, Stanko Madić Serbiast ja Lazar Miletić Serbiast, flöödiõpilasi Goran Jurković ja Goran Juras Horvaatiast, Jan Ostry Tšehhist ning Jože Kotar Sloveeniast.

Flöödikonkursil saavutas õp Viia Ivaski õpilane Kristiina Theresa Miller I vanuserühmas I koha! Kontsertmeister on Siret Heinaste.

Õp Ants Oidekivi õpilane Samuel Beekmann saavutas klarnetikonkursil III vanuserühmas III koha. Kontsertmeister oli Siret Heinaste. Klarneti ja flöödiõpilasi hindas žurii koosseisus Goran Jurković ja Goran Juras Horvaatiast, Jan Ostry Tšehhist ning Jože Kotar Sloveeniast.

Õp Helen Oti õpilane Karola Lee Aasavelt saavutas tšellokonkursil Kaštelas II vanuserühmas III koha. Kontsertmeister oli Siret Heinaste. Tselloõpilaste esitusi hindas žürii koosseisus Atanas Krastev Bulgaariast, Dragan Đorđević Serbiast ja Karmen Pečar Sloveeniast.


Rohkem infot konkursi kohta www.dalekiakordi.com

Palju, palju õnne!

Silja Aavik
Türi Muusikakooli direktor