« Tagasi

Tublid vabatahtlikud aitasid täna Türi linnas korda pidada

Täna hommikul oli Türi linnas poodide juures ringi liikumas mitmeid kollaste vestidega inimesi. Türi vallavanem Pipi-Liis Siemanni poolt mehitatud vabatahtlikud aitasid kaupluste ja pangaautomaatide juures korda tagada, tuletasid inimestele poodides sõbralikult meelde käte desinfitseerimise vajadust, aitasid kinni pidada nõudest 2 inimest ja 2 meetrit ja vastasid muudele tekkinud küsimustele.

Vallavanem Pipi-Liis Siemann käis ka ise olukorral silma peal hoidmas ja tundis suurt rõõmu selle üle, et suures plaanis on Türi inimesed ikka väga mõistlikud. „Eks seda selgitustööd ikka tegema peab ja on inimesi, kes ütlevad, et ma ei karda ja ei pane millekski seda kahe meetri vahemaa nõuet," ütles Siemann ja lisas, et on mõningaid, kes panevad tähelepanu juhtimist ka pahaks. „Aga ma usun, et meie vabatahtlikud on olnud kõik väga viisakad ja toetavad ja küllap inimene pärast mõistab, et see kõik on tema enda tervise huvides," sõnas Siemann lootusrikkalt.

Piirkonnapolitseinik Virginia Ciunite nõustus vallavanemaga, et tõesti mõningane sekkumine oli vajalik, kuid oli siiski väga positiivselt meelestatud ja tänulik, et Türi inimesed nii mõistlikud on ja avaldas lootust, et ehk inimesed jätkavad samamoodi nii homme, ülehomme kui ka kõik järgnevad päevad. „Üks asi siiski on, mida tahan inimestele tänase kogemuse põhjal südamele panna – palun pöörake erilist tähelepanu käte desinfitseerimisele. Desinfitseerimise vahendid on olemas kõigis poodides uste läheduses. Palun kasutage seda nii poodi sisenemisel kui ka väljumisel. Poodi sisenedes käsi desinfitseerides kaitsete esmajärjekorras oma kaaskodanikke ja poest väljudes kaitsete lisaks kaaskodanikele ka iseennast," ütles Ciunite.  

Grossi poe juures abipolitseinikuna valves olnud Kairi Kärner kinnitas vallavanema kui ka piirkonnapolitseiniku sõnu, et otsest tunglemist ta ei näinud ja inimesed olid igati mõistlikud. „Mulle tundub, et suurem osa inimesi on siiski hakanud asja tõsidust mõistma ja see teeb kogu selle negatiivse olukorra juures suurt rõõmu," ütles Kärner ja lisas, et tema hinnangu kohaselt on 2+2 (kaks inimest ja kaks meetrit vahet) paljudele kohale jõudnud." Kärneri üleskutse kogukonnale on, et „Palun jääme negatiivseks!". Igaks juhuks täpsustas, et mõtleb selle all ikka negatiivseid vastuseid koroonatestidele.

Nii vallavanem Pipi-Liis Siemann kui ka piirkonnapolitseinik Virginia Ciunite tänavad kogu südamest appi tulnud vabatahtlikke ja kindlasti ka kõiki neid inimesi, kes vastutustundlikku käitumist üles näitasid!

Vabatahtlikud päästjad, noortekeskuse ja vallavalitsuse töötajad ning aktiivsed kogukonnaliikmed juhendasid täna inimesi Kalevi tn ja kesklinna Konsumi juures, Mini Rimi, Grossi poe ja Maxima juures.

 

Teate koostas:

Merle Rüütel

avalike suhete juht

merle.ryytel@tyri.ee