« Tagasi

KIK avas keskkonnaprogrammi taotlusvooru

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) avas riiklikest vahenditest toetatava keskkonnaprojektide taotlusvooru, kuhu on projekte oodatud esitama nii kohalikud omavalitsused, mittetulundusühingud, sihtasutused, ettevõtjad, ülikoolid, haridusasutused, korteriühistud kui ka füüsilisest isikust ettevõtjad. Vooru eelarve on 11 828 000 eurot ning taotluste esitamise tähtaeg on 1. märts 2021.

Atmosfääriõhu kaitse programmist on korteriühistutele (hoone rajatud varem kui 1.01.2010) on suunatud 500 tuhat eurot, et liituda kaugkütte võrguga või minna üle taastuvat kütust kasutavale kütteseadmele. Abikõlblik on võrguühendus ning ka sisemine küttesüsteem. Täpsem info ja KKK on SIIN

Kõik toetatavad tegevused ja lisainfo kontaktid leiab KIKi kodulehelt.

Taotlemine toimub andmesüsteemi KIKAS kaudu. Taotlejatele toimuvad infopäevad 20. jaanuaril (atmosfääriõhu kaitse, ringmajandus, merekeskkond ja veemajandus) ja 21. jaanuaril (kalandus, metsandus, looduskaitse ja keskkonnateadlikkus). Päevakava ja registreerumisvõimaluse leiab KIKi kodulehelt.

Rahastusotsuse saanud projektid selguvad selle aasta jaanipäevaks. Toetuse taotlemine toimub keskkonnaministri määruse „Keskkonnaprogrammist toetuse andmise kord ja tingimused" alusel. Toetuse töötas välja Keskkonnaministeerium.

Kati Raudsaar
kommunikatsioonijuht
Keskkonnainvesteeringute Keskus