« Tagasi

Muuseumitund „Samad õigused kõikidele lastele” Türi Muuseumis

Türi Muuseumi pedagoog Erika Teras andis teada, et k.a 20. novembril möödub 25 aastat ÜRO Lapse Õiguste Konventsiooni vastuvõtmisest ÜRO Peaassambleel. Eesti Ühines konventsiooniga 1991. aastal.

Selle sündmuse puhul toimuvad alates 17. novembrist muuseumitunnid 2.-4. klassi õpilastele. „Selgitame mõisteid, mis on seotud lapse õigustega. Kuna õigused ilma kohustusteta on kehtetud, siis leiame igale õigusele vastava kohustuse. Teeme rühmatööd: õigus haridusele; lapsed ja vägivald; õigus tööle ja tervisekaitsele, ütles Teras. „Vaatame filmi, millist tööd teevad alla 14- aastased lapsed  Indias," lisas ta.

Tunnid toimuvad alates 17. novembrist ettetellimisel telefonil 385 7429. Muuseumitund maksab õpilasele üks euro.

Lapse Õiguste Konventsioonis tunnistatakse, et lapse isiksuse täielikuks ja harmooniliseks arenguks peab laps kasvama perekonna keskel õnne, armastuse ning üksteisemõistmise õhkkonnas, arvestades, et laps tuleb põhjalikult ette valmistada iseseisvaks eluks ühiskonnas ja ta tuleb üles kasvatada Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni ideaalide, eriti rahu, väärikuse, sallivuse, vabaduse, võrdsuse ja ühtekuuluvuse vaimus.

Lisainfo
Erika Teras
Muuseumi pedagoog
5360 8504


Teate koostas
Katrin Soomets
kultuuri- ja avalike suhete spetsialist
384 8231, 5332 6401
katrin.soomets@tyri.ee