« Tagasi

Vabatahtlik Seltsiline ootab kogukondade esindajaid infotundi!

Liikumine Vabatahtlik  Seltsiline käivitab miniprojekti selleks, et kogukonnad/ seltsid/ grupid, mis juba koos tegutsevad märkaksid/ kaardistaksid rohkem oma eakaid ning erivajadusega inimesi, kes on pigem  mitte aktiivsed ning sotsiaalses isolatsioonis.

Eesmärgiks on luua ühistegevused (tegevused võivad olla integreeritud juba planeeritud ürituste juurde),  mis hoiavad eakad ja erivajadusega täiskasvanuid  aktiivsetena ja pakuvad võimalusi neil ka ise panustada (Näiteks ei toimu lihtsalt loengud või teatriskäigud, vaid peale üritust toimuvad arutelud, mida nähti, õpiti, mis mõtted tekkisid jne. Tekivad vestlused, jagamise ringid ning oma kogemusest rääkimise võimalused.)

Eesmärgiks on tuua kogukondade juurde uusi, seni kõrvale jäänud inimesi. Oluline on tõsta inimeste teadlikkust sellest, et me kõik vajame olla nähtud ning kaasatud.

Vabatahtlik Seltsiline saab pakkuda välja töötatud mudelit, jagada praktilisi kogemusi töös seltside ning kogukondadega.

Liikumine kutsub kogukondade esindajaid osalema infotunnis 25. mail kell 18.00- 20.00 zoomi keskkonnas. Infotundi registreerimine asub siin: https://forms.gle/gJMPsdwiVwWTWPBB9 Käsitletavad teemad 1. Kogukonnatöö eakate ja erivajadustega inimestega. Tutvustame kogukonna mudelit, seal sisalduvaid etappe ja arutame, millised on kogukonna soovid ja võimalused tegutseda oma eakate suunal. 2. Kuidas saab vabatahtlike seltsiliste liikumine toetada perioodil juuni- oktoober kogukondade eakate suuna tegevusi. Mida kogukondadega koostöös pakume ja mida teilt ootame. Infotunni viivad läbi Eha Paas ja Krista Pegolainen-Saar

Triin Kordemets

Vabatahtlik Seltsiline Järvamaa koordinaator

+372 56956699