« Tagasi

Türi valda külastas Tšehhi suursaadik

Türi vallas käis visiidil Tšehhi suursaadik David Král, kes külastas valla kahte põhikooli ja vallamaja.

Tšehhi suursaadiku visiit algas Türi Põhikooli (pildil) ja Väätsa Põhikooli külastustega. Koolides kohtus hr. David Král kooli diktorite ja õpilastega. Kohtumistel tutvustas suursaadik oma riigi ajalugu ja kultuuri ning õpetas õpilastele veidi tšehhi keelt.

Ringkäik Türi valla lõppes kohtumisega vallamajas, kus Tšehhi suursaadik David Králli võttis vastu abivallavanem Elar Niglas.

Vestlusel avaldas suursaadik vaimustust valla koolides nähtu ja kogetu üle. Esile tõi ta õpilaste enesekindlust ja julgust ennast väljendada ning küsimusi esitada.

Suursaadik hr. David Král huvitus Türi vallas toimuvast haridussüsteemist, ta soovis teada, kellele koolid kuuluvad ja kuidas neid rahastatakse. Arutelu käigus asevallavanemga väljendas ta soovi leida Eestist partnerkoole ning kinnitas, et Türi vallast jäid talle mõlemad koolid vaid heaga silma.

Suursaadikute külaskäike korraldab Türi vald koostöös mittetulundusühingu Diplomatic Relations Project juhi Helen Uusiga (pildil).

 

Esipildil asevallavanem Elar Niglas, Tsehhi suursaadik David Král ja Diplomatic Relations Project juht Helen Uus / foto erakogu

 

Teate koostas
 

Silvi Lukjanov
Avalikud suhted
Türi Vallavalitsus
Avalikud.suhted@tyri.ee