« Tagasi

Sõjapõgenikud saavad PPAsse aegu broneerida kohaliku omavalitsuse kaudu

Alates läinud nädalast aitab politsei- ja piirivalveamet (PPA) oma teenindustes üle Eesti Ukraina sõjapõgenikel ajutist elamisluba vormistada. Seda saab teha ka nädalavahetusel.

Oma uksed on avanud ka Paide politseijaoskond. Küll aga ei leia Paide jaoskonna broneerimisaegu üle-eestilisest broneerimissüsteemist. Miks? Nimelt on Järva maakonna omavalitsused teinud jaoskonnaga kokkuleppe, et Paidesse saab aegu broneerida kohalike omavalitsuste kaudu.  

"Paide teeninduses toimub aegade broneerimine koostöös kohaliku omavalitsusega. Türi vald on Paide jaoskonnaga loonud ühtse süsteemi, mille kaudu saavad nii politsei, kui ka meie valla rahvastikuregistrispetsialist ja vajadusel ka sotsiaaltööspetsilistid põgenikele aegu broneerida," selgitas Türi vallavalitsuse innovatsiooni- ja sotsiaalvaldkonnajuht Kati Nõlvak.  

Paide jaoskond on avatud tööpäeviti 9 – 17 ning nädalavahetustel 9 - 16. Türi vallas olevatele põgenikele on reserveeritud ajad alates kella 14st ning kuni neljale inimesele. Pikendatud lahtiolekuajad on mõeldud üksnes ajutiste kaitsete taotluste vastuvõtmiseks ja menetlemiseks.

Kõik Eesti elanikud, kes soovivad teha tavapäraseid toiminguid, näiteks taotleda dokumenti või sellele järele tulla, peaksid oma tuleku planeerima teeninduse tavapärasele tööajale. 

"Politseis on võimalik teha nii isikukoodi aga ka ajutist kaitset. Protsessi kiirendamiseks on politsei palunud, et põgenikud taotleksid esmalt kohalikust omavalitsusest isikukoodi ja kui see on kätte saadud, siis saame kohe aja PPAsse broneerida," selgitas Nõlvak. 

Kui sõjapõgenikul on isikukood olemas ja soovib Paidesse aega ajutise kaitse ehk siis elamisloa vormistamiseks siis tuleks võtta ühendust Türi vallavalitsuse rahvastikuregistrispetsialist Katrin Keevendiga: e-mail katrin.keevend@tyri.ee või telefonil 521 3057. 

Samuti on sõjapõgenikel Türi vallamaja infolauast  võimalik endale saada eriõigustega ühistranspordikaart, mis annab neile tasuta sõidu õiguse Elroni rongides ning linna- ja avalike maakonnaliinide bussides üle Eesti.