« Tagasi

Kasutatud riiete kogumiskonteinereid paigaldatakse valda juurde

AS Väätsa Prügila paigaldab oktoobrikuu esimeses pooles Türi valda veel neli kasutatud riiete kogumiskonteinerit. Hetkel on Türi linnas Kalevi Konsumi juures punane riidekonteiner, mis on leidnud sagedast kasutust.
 
Kogumiskonteinerid paigaldatakse veel:
  • Kabala rahvamaja juurde (Kabala küla, Sauna tn 2)
  • Oisu rahvamaja juurde (Oisu alevik, Estonia pst 1)
  • Käru rahvamaja juurde (Käru alevik, Lao tn 35)
  • Väätsa rahvamaja juurde (Väätsa alevik, Pikk tn 3 – paigaldatakse pärast remonditöid)
Konteineritesse võib panna puhtaid ja terveid tekstiilesemeid: rõivaid, kardinaid, voodipesu jms., samuti kasutatud jalatseid, kotte, vöösid ja mänguasju.
 
Konteineritesse ei tohi panna õli ja muude kemikaalidega määrdunud riideid, katkiseid jalatseid ja mänguasju, elektroonikat ega raamatuid. Kemikaalidega kahjustatud tekstiili ümber töötlemist ei võimalda senised tehnoloogiad, samuti ei saa ümber töödelda katkiseid jalatseid ja mänguasju. 
Riided on oodatud kinnistes kottides, et need konteineri tühjendamise ajal ei määrduks.
 
Kõik konteinerisse toodud esemed jõuavad Humana sorteerimiskeskusesse, kus need vastavalt kvaliteedile sorteeritakse. Kandmiskõlblikud rõivad jõuavad kas Humana kauplustesse Eestis ja Lätis või annetusena partnerorganisatsioonidele Mosambiigis, Angolas, Malawis ja Zambias. Esemed, mis enam siiski kandmiskõlblikud ei ole, suunatakse ümbertöötlusse.
 
Rõivaste uuele ringile suunamine vähendab ühelt poolt prügi teket, teisalt nõudlust uute rõivaste tootmise järgi, mis on samuti väga ressursimahukas tegevus. Näiteks kulub ühe kilogrammi puuvilla kasvatamiseks keskmiselt 10 tonni vett. Igaüks saab ise välja arvutada, mitu tonni varjatud vett tal hetkel seljas on.
 
Ära viska minema! Too taaskasutusse!