« Tagasi

Tule külla Türile!

Sellel nädalal tasub igal juhul sammud seada Türile, sest lisaks Lillelaadale jätkub tegevusi kõigile.

Igal kevadel mais puhkeb kevadpealinna Türi tehisjärve ääres mõneks nädalaks õitsele kirsiallee. Kirsiallee rajati Türi linna 80.sünnipäevaks 2006. aastal ning järve äärde istutati 155 ilukirsipuud. 18.mail toimub ka kirsiallee kontsert „Seni, kui kirsid õitsevad" koos Marek Sadami ja Martin Trudnikoviga.

20. mail kell 12 avatakse juba 43.korda aianduslaat Türi Lillelaat. Laadal on üle 800 kaubapakkujat ja pea 3,5 kilomeetrit müügilette. Kultuuriprogrammis astuvad üles kohalikud kultuurikeskuse rühmad ja üleriiklikud esinejad nagu Karl-Erik Taukar Band, Mr Happyman, Jaan Pehk ning Ivo Linna ja Antti Kammiste.

21. mail tähistatakse muuseumiööd „Öös on unistusi", mille raames avab oma uksed Eesti jalgrattamuuseum, Türi Muuseum ning Eesti Ringhäälingumuuseum. Jalgrattamuuseum on avatud kella 18st südaööni, lisaks põnevatele eksponaatidele mängitakse 1920. aastate vändaga grammofonil 1920.-30. aastate heliplaate, mis olid tollal jalgratta kõrval  noorte teiseks unistuseks. Türi muuseumit ja Eesti Ringhäälingumuuseumit saab külastada 18st kella 23ni ning uudistada saab Ilmar Iva intarsianäitust „Taignast vihmametsadeni". 

Samale nädalavahetusele jääb ka Kesk-Eesti Romuring, mis toimub samuti 21. mail. Kui romurallis on põhieesmärgiks jääda platsil viimasena „ellu", siis romuringil on eesmärgiks läbida teistest rohkem ringe, kuid täiskontakt ehk rammimine on lubatud. Muude hulgas istuvad autorooli Türi valla vallavanem Ele Enn ja valdkonnajuht Kati Nõlvak.

Sel nädalal jõuab Türi valda ka Eesti toidupiirkonna hiidkahvel. Eelmisel nädalavahetusel andis maaeluministeerium Järva maakonnale üle hiidkahvli, mis sellest nädalast rändas Türi valda. Selle aasta toidupiirkonna teemaks on piimajõed ja pudrumäed ning eriliselt tuuakse esile kohalikku toitu ja toidutegijaid. Türi vallast on toitlustajate nimekirjaga liitunud kuus kohvikut: kohvik-restoran Ajatu, Päikeseline kohvik, Vaksali kohvik, Kadri tare, Luise kohvik ja Kirna mõisakohvik. Kirnasse on loomulikult oodatud ka kõik õiehuvilised, sest just praegu on parim aeg nautimaks tulbimeresid, mis õitsevad Kirna mõisa ümbruses.

KAUNIST KEVADET SOOVIDES
Kevadpealinn TÜRI