« Tagasi

Vallavanem Kati Nõlvak: soovin valgust ja rahu

Esimese advendiga algas jõuluootuse, rahu ja headuse aeg, Türi vallas süüdati jõulupuudel kuusetuled kaheksas kohas.

Türi Vallavanem Kati Nõlvak peab alanud advendiajal oluliseks valguse hoidmist ja rahu leidmist ning seda mitmes mõttes. Oma tervitussõnavõttudes kuusetulede süütamisel Oisus ja Türil kõneles ta esimese advendiga algavast rahuajast, paastuajast ning armastuse ja lähedastega olemise ajast. "Algab jõulude ootuseaeg ja päkapikud piiluvad juba tubadesse ning täiskasvanud sätivad puhkuseplaane.  Vanadel aegadel peeti advendiajal oluliseks valguse hoidmist. Usuti, et jõulude saabumine tähendas valguse võitu pimeduse üle. Seal on ju tegelikult tõetera sees, sest pärast talvist pööripäeva detsembris hakkavad päevad taas pikemaks minema.

Tänasel päeval väljendub valguse ootus meie kodude ehtimisega. Kodud külad, alevid ja linnad ehitakse tuledega ning akendel süüdatakse küünlad. Ning valgust ja rahu on meil kõigil vaja. Viimastel aastatel on meid räsinud nii koroona, energiakriis kui ka keeruline julgeoleku olukord. Meil kõigil on täna valgust ja rahu vaja.

Advendiaeg on ühtlasi endasse süübimise aeg. Aeg, mil vaatame enesesse ja valmistume uueks aastaks, et uuelt lehelt taas alustada.

Nõnda kutsun ka mina kõiki meid üles endasse vaatama, leidke endas üles see rahu. Leppige endaga, leppige ligimesega ja leppige maailmaga. Ja seejärel jagage seda rahu ja armastust maailmaga. Tänases maailmas on seda armastust eriti vaja. Ja et see rahu ja armastus ei vaibuks, siis toon teieni meie kirikus pühitsetud jõuluvalgust, mida võite hiljem ka kõik endale koju kaasa viia."

Esimese advendiga süüdati kuusetuled Kärus, Oisus, Kabalas, Türil, Reopalus, Piiumetsas, Lõõlas ja Väätsal. Tervitusõnu  laususid vallavolikogu esimees Andrus Eensoo, vallavanem Kati Nõlvak, abivallavanem Elar Niglas ja vallavalitsuse liige Mart Järvik.

Rahulikku ja armastust täis advendiaega meile kõigile!

 

Teate toimetas

Silvi Lukjanov
avalikud suhted
Türi Vallavalitsus
avalikud.suhted@tyri.ee