Kaasav eelarve 2020

30.01.20

Igal aastal kavandatakse vallaeelarvesse 25 000 eurot selliste objektide rajamiseks või parendamiseks, mis pakuvad avalikku hüve ja on vallas avalikus kasutuses. Objekti, mille rajamise või parendamise rahastamise kohta võib ettepaneku teha, minimaalne kulu võib olla 2000 eurot ja maksimaalne kulu 25 000 eurot.

Ettepanekuid sai esitada 1.-18. septembrini 2019.

207 häälega osutus võitjaks projekt „Koerte mängu-, treening- ja jalutusväljaku rajamine", mille poolt anti 122 e-häält ja 85 paberkandjal häält. Projekti hinnanguline maksumus on 21 732 eurot.

Projekti eesmärgiks on Türile kaasaegse koerte mänguväljaku rajamine, et neljajalgseid sotsialiseerida, treenida ning õppida uusi oskusi ja harjumusi. Tolli metsa serva rajatava aiaga piiratud ala mõõdud on 20×40 meetrit ja see on jaotatud kaheks, et väiksemad ja suuremad koerad saaksid olla eraldi. Alade sees on 10 erinevat agility atraktsiooni, istepink ja prügikast ning lisaks teadetetahvel platsi kasutusjuhendi ja teadete jätmise võimalusega.

Kuna kirjeldatud projektist jääb osa raha üle, otsustas komisjon, et 3000 eurot saab teisele kohale jäänud Käru simmaniplats uute pinkide paigaldamiseks.

Kokku hääletas Türi valla kaasava eelarve projektide poolt 881 inimest, kellest 39 mitmel korral, mistõttu nende hääled arvesse ei läinud.

Türi valla kaasava eelarve rahvahääletuse tulemused:

1.     Koerte mängu-, treening- ja jalutusväljaku rajamine – 207 häält

2.     Simmaniplats Kärus – 182 häält

3.     Konna maja kontserdihoov – 95 häält

4.     Kabala võrkpalliplats – 88 häält

5.     Mänguväljak Kahala külla – 74 häält

6.     Väätsa rannavõrkpalliväljakute renoveerimine – 58 häält

7.     Madalseiklusrada Väätsale – 46 häält

8.     Pingid tänavate äärde – 36 häält

9.     Akende vahetamine, tualettruumide renoveerimine ja inventari soetamine MTÜ Taikse Külaseltsi majja – 29 häält

 

10.  Kõltsi elurajooni teavitusviitade ja välisvalgustuse väljaehitus – 24 häält

10. parima ettepaneku tutvustus:

 

« Tagasi

Pingid tänavate äärde

Türil elavad suures osas vanemad inimesed ,mistõttu oleks vaja,et ka nende elu oleks rohkem elamisväärne.Kõige lihtsam asi-pingid tänava ääres. Tulin ühel päeval Grossi poe juurest Paide tänava lõppu ja selle aja joosul oli mul võimalik korra kotti ja ennast toetada vasakul pool tee ääres vaid kord bussi peatuses. Sama lugu turul,inimesed saavad kokku,tahaks kasvõi teise inimesega paar sõna juttu rääkida või kotti korraks toetada-võimalus täielikult puudub.Vanuritel on ju liikumine ülioluline ja kindlasti nad teeksid seda tunduvalt rohkem,kui oleks pinke,kus vahepeal jalga puhata.Pakun välja ühe koha,kus võiks see kindlasti olla(rongi pealt tulijatele ka kergenduseks)-Kaltsuka kõrval,kus oli kunagi vana internaat.Seal kõrval majas elasid direktor Tabun ja tema väga armas eesti keele õpetajast abikaasa Haide Tabun.Miks ei võiks seal ollagi nende mälestuspink?nagu neid pannakse paljudes kohtades üle Eesti selle paiga olulistele inimestele. Türi on väga armas ja idülliline linn,palju on ära tehtud,et oleks veelgi ilusam

Summa 10 000,00