« Tagasi

17. nädala eelinfo (22.04-28.04.2019)

Esmaspäev, 22. aprill

Vallavalitsuse spetsialistid koolituspäeval. Ametnike vastuvõtte ei toimu. Dokumendid ja pöördumised saab jätta valvelauda.
 

18.00 Kädval 16. Kädva Jüriöö jooks. Kavas: lastejooks, teatejooks täiskasvanutele, teelaud koos autasustamisega. Osaluspanus 1 euro ja osalemisest palume teatada hiljemalt reedel, 19.04 Eha Vist´ile tel. 53707635

18.30 Jüriöö jooks ja Jüriöö märgutuled. Lisainfo: Jüriöö märgutuled

Teisipäev, 23. aprill

Pere lahendusringi meetodi koolitus Viljandis (lastekaitsespetsialist Kairi Kärner)

19.00 Tantsutuba Türi kultuurikeskuses kutsub tantsima ja kaasa musitseerima! Elle ja Raul Tamme juhendamisel tantsime 19.saj lõpu ja 20.saj alguse külapeo tantse. Kõik rahva- ja pärimusmuusikud on oodatud kaasa musitseerima. Eelnev tantsukogemus ei ole oluline. Riietus mugav. Osalemistasu 2€

Kolmapäev, 24. aprill

Pere lahendusringi meetodi koolitus Viljandis (lastekaitsespetsialist Kairi Kärner)

15.00 Kohtumine perearstidega (haridus-, kultuuri- ja sotsiaalosakonna juhataja Rünno Lass)

16.00 Kino lastele Käru rahvamajas- animafilm „Kapten Morten lollide laeval" Est 2019. Piletid 5/3€

17.00 Laste lauluvõistluse Laulukaar 2019 Türi valla piirkondlik eelvoor Türi kultuurikeskuses. Osalevad lauljad vanuses 11.-19.aastat.

Neljapäev, 25. aprill

Pere lahendusringi meetodi koolitus Viljandis (lastekaitsespetsialist Kairi Kärner)

KOV kommunikatsioonitöötajate koolitus Rae vallas (avalike suhete juht Merle Rüütel)

10.00 Määruse "Koerte ja kasside pidamise eeskiri" arutelukoosolek (Aime Roosioja, Anu Veermets, Elari Hiis, Ene Mägi, Katrin Keevend, Lii Laanemets, Maritta Köhler, Pille Reinsalu, Pipi-Liis Siemann, Rünno Lass, Urmas Kupp, Üllar Vahtramäe)

16.00 Vallavolikogu istung

13.00 Väärikate ülikool Türi kultuurikeskuses. Osalustasu 3€ Teemad: * "Homme algab vanadus"- Tiina Tambaum (Ühiskonnateaduste instituut- teadur) * "Kolme põlvkonna koostöö"- Tõnu Ots ( psühholoog, koolitaja ja perenõustaja)

16.00 Türi raamatukogus 3D pliiatsite töötuba.                                                        

18.30 Käru Kõrtsi saalis, Kärus Kundalini jooga ning rännak Gongide ja Tiibeti helikausside helide saatel õpetaja ja tervendaja Miina Kiiveriga. Kundalini jooga ei ole lihtsalt füüsilised harjutused, vaid selle taga on sajandite pikkused teadmised, et ühendada füüsiline keha, meel ja vaim üheks. Gongi ja tiibeti kausside helide puhul on tegemist nn orgaaniliste helide ehk ülemhelide vibratsiooniga, mis panevad keha vibreerima tekitades teraapilise mõju.

Riietu mugavalt, võta kaasa matt, soojad riided või pleed meditatsiooniks. Osaluspanus 3 eurot. Info: Jaana Kala tel 5205764.

Reede, 26. aprill

Kohtumine Rahandusministeeriumis Riigi Teatajasse andmete esitamise teemal (vallasekretär Lii Laanemets ja teabespetsialist Merike Lõhmus)

11.15 Türi valla raadiosaade (hariduse-, kultuuri- ja sotsiaalosakonna juhataja Rünno Lass)

Laupäev, 27. aprill

10.00–16.00 Käru Kõrtsi saalis, Kärus Ajurveda – elamise teadus ja võimalikult kaua noorena püsimise kunst Signe Lauritsaga. Kavas: Loeng: Ajurveeda päritolu ja selle olemus, 5 elementi ja nende mõju igapäevaselt, 6 maitset ja täiuslikkuse tunne, mis on seitsmes maitse, vürtsid ja nende abil 7 maitse leidmine. Praktika: toit kui elu allikas, teeme süüa koos vürtside kasutamisega. Materjalid ja retseptid paberkandjal osalejale kaasa. Osalemispanus: 5 eurot. Et teaks toiduaineid jm materjale varuda, palume osalemisest teatada hiljemalt kolmapäeval, 24.04. Jaana Kala tel 5205764.

17.00 Komöödiateatri etendus ''Maria Callase meistriklass'' Türi kultuurikeskuses.

Etendus räägib loo laulutunnist noortele talentidele, kellele primadonna oma kogemusi jagab. Saame teada, kuidas ta pressi ränga kriitika ja rivaalide kadetsemisele vaatamata ise tippu jõudis. Sealhulgas leidub ka pikantseid seiku kooselust miljonäri Aristoteles Onassisega.
Peaosas särab Merle Palmiste (Eesti Draamateater). Mängivad veel: Maris Liloson, Arete Kerge, Reigo Tamm (RO Estonia) või Oliver Kuusik, Peeter Kaljumäe, Hannes Villemson. Lavastas Andrus Vaarik. Hinnainfo: Täispilet 17€. Õpilane/tudeng/pensionär 15 € Lapsed vanuses kuni 7a (k.a.) saavad sisse tasuta, kui istuvad saatja süles. Piletid müügil Piletimaailma ja Piletilevi müügipunktides.

21.00 KERRO Pereklubi peoõhtu Käru Rahvamajas. Info Ilme Säde tel 56906046

Pühapäev, 28. aprill

12.00 Türi Laululind 2019 ja laste lauluvõistluse Laulukaar 2019 Türi valla piirkondlik eelvoor Türi kultuurikeskuses. Osalevad lauljad vanuses 3.-10. aastat.