« Tagasi

2. juulil tähistame Türi linna 93. sünnipäeva ja aedlinnakohvikute 10. aastapäeva

2. juulil 2019 on põhjust koos Türi linna 93. sünnipäevaga tähistada kohvikutepäeva 10. juubelit.

Türi aedlinnakohvikute päevale registreerus sel aastal 20 kohvikut.

1. Saara kohvik (Vabriku 1 ) kell 06-09 ja 17-22

Virge varahommik vaimule, kõhule ja kehale. Kl 17–22 õdus õhtupoolik uute ja vanade maitsetega. Võimalikud üllatused.

2. Kooli kohvik (Vabriku pst 12) kell 10-14

Kohvikus soolased ja magusad suupisted, külmad ja kuumad joogid. Kell 12 muusikaline vahepala (kooli kapell ja ansambel Decorus Musicus). Kell 13 ringkäik koolimajas. Lastele kooli mänguväljaku kasutamise võimalus. Laste loodud taieste heategevuslik müük. 

3. Turu kohvik (Viljandi 14) kell 10-16

Türi turuplatsil avatud Turu kohvik. Maitsvad suupisted, kosutavad joogid. Põnevad töötoad igas vanuses osalejale nii tasuta, kui väikese tasu eest. Lastele näomaalingud. 

4. Türi Töökeskuse kohvik (Jaama 3) kell 10-19

Mida kibedam töö, seda magusam leib" on kutse tulla maitsma tõsiselt mehist ahjukartulit erinevate lisadega, mille kõrvale pakume koduküpsetatud karaskit ja teisi erinevaid soolaseid suupisteid. Ei puudu ka erinevad soojad ja külmad joogid ja suutäis magusat. Saab toitu nautida nii toas kui õues. Kui kõht juba nurrub, siis paitab silma meie riiulitel olev käsitöö. Tule ja Sa ei kahetse! 

5. Kaitseliidu kohvik (Väike-Pärnu 6b) kell 11-23

Korralik kõhutäis sõdurisööki! Maitsvad soolased ja magusad road! Kell 11.00-17.00: Kaitseliidu tehnika ja varustuse väljapanek. Naiskodukaitsjate, noorkotkaste ja kodutütarde tegevused. Kaitseliidu loos – kõikide osalejate vahel loositakse välja Kaitseliidu meenete kotike. Võitjatega võetakse personaalselt ühendust ja teavitatakse võidus Kaitseliidu Järva maleva sotsiaalmeedia Facebooki kodulehel, maleva ja Türi valla kodulehtedel. Kell 19.00-23.00 kohvik koos tantsuõhtuga. Tantsuks mängib ERGO - http://www.ergotheband.com/ Kaitseliidule kohaselt toimub kohvik iga ilmaga. 

6. Türi vallavalitsuse kohvik (Kohtu 2) kell 11-15

Ei jagata Riigipirukat vaid vallavavalitsuse ametnikud, eesotsas vallavanemaga, kostitavad külalisi enda tehtud hõrgutistega. Kell 12 musitseerib Rait Pilipenko ja kell 15 jagatakse Türi Rahvalehe sünnipäevatorti.

7. Elise Kohviaed (Jaama 4) kell 12-17

Elus on kaks peamist naudingut: ilus koduaed ja hea toit. Elise Kohviaed koondab selle kokku ja saad tunda end just nagu maal vanaema juures. Menüüs on soolaseid ampse, värskeid maitseid ja kurvikaks tegevaid kooke. Kõike head ja ilusat saad osta ka kaasa, et kohvikutepäeva kodus jätkata, imetledes oma uusi Elise Aiast ostetud lilli. Kohapeal on viktoriin, mille vastuseid leiad aias ringi jalutades. 

8. Kolme Õe Kohvik (Aia 6) kell 12-19

Kolme õe kohvik on ka sellel aastal aktiivselt hoos. Meie menüü on rikkalik.  Pakume juba kolmandat aastat kuulsust maitseelamusena kogunud kergelt vürtsikat tomatisuppi, ehtsat veiseliha burgerit, värsket saaremehe enda kätega suitsutatud kala, kiluvôileibu ja prantsuse soolast pirukat. Ka magusa valikus on meil kindlalt vanakoolivahvlid ja pavlova. Limpsi saab ka. Meil on jänesed, kanad, hea muusika ja linna parim magusavalik. Tulge kohale ja veenduge ise. 

9. Linnuke peas (Koidula 11) kell 12-17

Galerii-kohvik ''Linnuke peas'' pakub magusaid ampsusid ja iseväntamise-kohvi. Vaatamiseks näitus ''Oo, jälle see suvi!''. Autorite Anne Reinberg ja Diana Jezierska ehtekunst ja Resa nukulooming. Näitus avatud 29. juuni - 2. juuli kell 12 -17. Kohvikupäeval hekigaleriis saab näha Sorge taieseid ja kuurialust kila-kola.

10. Noorte Rulluisu Kohvik  (Tallinna tn 1a) kell 12-20

Kell 13.00 Mängud, figuurõhupallid. MF MÄNGIME KOOS! 14.00- 17.00 Prime fotoboks- kingime kohvikupäeva rõõmu sulle pildiga kaasa! hetkega valmib digifoto või GIF, mille saad saata e- postile või postitada.  sotsiaalmeediasse. 17.00 Mängud koos vallatute mullidega 12.00- 20.00 Avatud rulluisu park. MENÜÜ- maitsvad soolased, magusad ampsud, külmad ja kuumad joogid. Üllatame kama ja püreesuppidega! 

11. Raamatukohvik (L.Koidula 34) kell 12-16.30

Sind ootavad: head muusikalised etteasted (kell 12, 13, 14, 15, 16 musitseerivad Airi Allvee, Olavi Laur, Rein Kalmus), soolased ja magusad ampsud, tervisesõbralikud joogid,  väärt raamatud ning lastele eakohane toimetamine. ASTU SISSE! 

12. Krahv Dracula pubi (Viljandi 9) kohvik kell 12-22 

Menüüs on pannkoogid moosiga, plaadikoogid, kiluvõileivad, hernesupp jne. Jookidest vaadisiider ja muud karastusjoogid. Täiskasvanud saavad terve päeva laulda karaoket ja lastele on  joonistusvõistlus teemal "Meie pere". Loositakse auhinnad. Terve päeva jooksevad suurel ekraanil lastefilmid. Kell 15.00 koguperefilm Hotel Transylvania. Alates kella 18.00-21.00 esineb  tantsuks Ailo Tael  ansamblist Village Voice.

13. Kohvik Sidrun (Kevade 5) kell 12-20

Kevade tänava kohvik "Sidrun" on koht, kus saab mekkida retrohõngulisi soolaseid maitseid, suussulavaid kooke ja värskendavaid jooke. Tule koos perega, pere väiksematele ka mängunurk. 

14. Tagaaia kohvik (Tolli 15) kell 12-21

Sel aastal toome külastajateni eksootilisi maitseid. Seekord on need aga kombineeritud puhaste Eesti looduse andidega. Teretulnud on nii lihaarmastajad kui ka veganid, kassid ja koerad. Peremees Ronni lubab kõik suured ja väikesed neljajalgsed rõõmsalt vastu võtta. Avatud mokteilibaar, kust leiab värsket jahutust sellel (loodetavasti) kuumal suvepäeval. 

15. Türi Pritsumeeste kohvik (F.J.Wiedemanni 2) kell 12-20

Avame oma Rändkohviku keskpäevaks, Türi Pritsumeeste poolt terve päeva jooksul parimad grillroad ja muud head ampsud, Samas pakume ekspertide poolt välja valitud selle suve trendikaid naturaalseid siidreid, mahlasid, valitud õllesid ja veine. Päeva vältel Türi Päästekomando Päästjad tutvustavad oma tööd,näitavad tänapäevast Päästetehnikat,selgitavad ja õpetavad huvilistele,kuidas tulla toime kriisiolukordades ja mida iga inimene saaks ise ära teha õnnetuste ära hoidmiseks. Kohvik on avatud õhtuste tundideni. 

16. Kirikukohv (F.J.Wiedemanni 7) kell 14-18 

Kell 16.00 kontserdisarja „Mu süda, ärka üles" kontsert „Muusikat hingele" – orelil Külli Erikson Kell 17.30 ansambel ABBA muusikat orelil. Menüüs nii magusad kui soolased suupisted ning jooki valida vastavalt ilmale – on kuuma ja külma tassi valada.

17. Mäekalda õnnetunde kohvik (Mäekalda 28) kell 14-18

Mäekalda õnnetunde kohvik pakub rahu, vaikust, rõõmu, õnne ja rahulikku olemist ning üle-eestilist kogemust ja tarkust. Pakume põnevaid maitseid ja eredaid elamusi ning seltskonda rõõmsate inimeste seltsis. Kell 16-16.30 esineb Lauri Lugu ja Margit Koosar.

18. Roosikohvik (Vabriku pst 11 pargis) kell 14-19

Roosikohvik on jalgrattasõbralik, loodussõbralik ja heategevuslik kohvik. Menüüs on soolased ja magusad ampsud, suppi, plaadikoogid. Eriline kohvinauding! Põnevat tegevust jätkub nii lastele kui suurtele! Kell 14-19 on avatud laste mängunurk. Kell 17 põnevust pakkuv Aaretejaht. Kell 15 ja 18 mängime Bingot. Võitjatele auhinnad! 

19. Koguperekohvik (Vabaduse 2a) kell 15-19

Menüüs on mõnusad suvised suupisted, lasteaia küpsetised tuntud headuses (vahvlid, pannkoogid, šokolaadikook ja palju muud), veidi soolast ja tervislikud joogid. Suurtele pakume õdusat õhtupoolikut, lastele lõbusat lustimist. Lapsi ootavad lasteaia mänguväljakud, batuut ja muud toredad tegevused. Lisaks õnneloos ja üllatused! 

20. Läti Lipp (Küti 6) kell 16-21

Läti pere võõrustab teid Läti jaanipäeva stiilis pidustuste vaimus - grillitud lihaga, maitsvate küpsetatud plaadikookidega, suupistetega ning Läti jaanipäeva traditsioonilise köömnejuustuga. Lastele on batuut ja kiik. 

Kell 12-13 laulab Helle Maalmanni juhendamisel Kultuurimaja Kevade kohviku terrassil (Hariduse 1) lauluklubi "Kevade".