« Tagasi

9. septembril avati Türil Perepesa

Täna, 9. septembril, avati rohkete külaliste saatel Eesti pilootprojektina Türi Noortekeskuse teise korruse ruumides (Tallinna 1a) SA Lapse Heaolu Arengukeskuse ja Türi vallavalitsuse koostöös mängutuba/perekeskus, mis pakub kogukonnale ja lastega peredele kokku saamise kohta ja lisaks sellele ka professionaalseid tugiteenuseid, mis kõik on suunatud märkamisele, ennetamisele ja (vaimse) tervise edendamisele.

Mängutuppa on oodatud kõik vanemad oma lastega olema ja lihtsalt mängima. Osalustasu ei küsita.

Mängutoa juhendajana (0,5 ametikohta) töötab Riina Jaaniste, kes on ise kolme lapse ema ja töötanud tugi-isikuna. Hetkel on Riina lõpetamas õpinguid Tartu Ülikoolis koolieelse lasteasutuse õpetajana.

Riina on sisustanud mängutoa loovate mänguasjadega ja tema hoole alla võib oma lapsi ka lühiajalise lapsehoiuteenusena hoida jätta. Koolituste ajal on lapsehoiuteenus neis osalevatele vanematele tasuta, muul juhul tasuline (5 eurot tunnis). Vajadusel hoitakse mängutoas ka beebisid. Näiteks võib ette tulla erandolukordi, kus emmel on vaja minna juuksurisse või arsti juurde ja pole kuhugi oma väikelast selleks ajaks hoiule jätta. Lapsehoiuteenust saab kasutada aega ette broneerides (hoidu võetakse korraga üks kuni üheaastane beebi. Suuremaid lapsi hoitakse vastavalt olukorrale/laste vanusele).

Professionaalset teenust pakub Perepesas vajadusel psühholoog-nõustaja Elis Paasik (0,25 kohaga), kellel on magistrikraad psühholoogias ja hetkel on ta tegemas kliinilise psühholoogia kutseaastat PERHis. Elis on mängutoas ühel päeval nädalas (reedeti või laupäeviti).

Lisaks on mängutoa koostööpartneriteks Järvamaa Haigla ämmaemandad, kes hakkavad läbi viima perekooli loenguid ja loodetavasti tulevikus ka ämmaemandate koduvisiite.

Perekeskuses hakkab toimuma iganädalane beebiring, koolitussari "imelised aastad" väikelaste vanematele, PREP-paarisuhtekoolitus ja palju muud!

Toimetame Türi Noortekeskuses mis pakub ka suurematele lastele väga vahvat olemise, mängimise ja toimetamise kohta.

Türi Perepesa juhi/koordinaatorina töötab Maarja Brause.

Maarja on ise kahe väikese lapse ema, hariduselt neuroloog, lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ravi erialal ja spetsialiseerunud Soomes neuroloogiks. Maarja on töötanud perearstina, kooliarstina ja neuroloogina lasteneuroloogia osakonnas. Eriarstina on ta juhatanud ka neurorehabilitatsiooni osakonda.

Mängutuba/ perekeskus on avatud E, T, K kell 9-13. Lisaküsimuste korral võib helistada tel.: 5458 3662.

Lisaks päevastele aegadele on mängutuba/ perekeskus avatud ka koolituste ajal.

Varsti on avatud ka kodulehekülg www.perepesa.ee

Tere tulemast!

PS! Vaata fotosid avamisest SIIT

 

Teate edastas:

Merle Rüütel

avalike suhete juht

merle.ryytel@tyri.ee