« Tagasi

C-JAM CELLOFEST tuleb taas

14.-18. augustini toimub Türi kultuurikeskuses, muusikakoolis, Anna kirikus ning Kirna ja Laupa mõisates C-JAM CELLOFEST 2019.

Festivali korraldajateks on MTÜ EMSO ning kunstilised juhid on Helen Ott ja Pärt Tarvas.
Tänavuse C-JAM CELLOFESTi raames toimub kokku viis kontserti, ansamblikonkurss, kaks meistrikursust ja VI tšellistide suvekool.

Kontserdid toimuvad  Anna kirikus, Laupa ja Kirna mõisates ning Türi kultuurikeskuses. Meistrikursused ja ansamblikonkurss leiavad aset muusikakoolis.

Tšellistide suvekoolist võtab osa 32 õpilast kõikjalt Eestist. Suvekooli juhendajad on ansambel C-JAM liikmed Pärt Tarvas, Tõnu Jõesaar, Margus Uus ja Levi- Danel Mägila ning Helen Ott (Türi mk), Heli Ilumets (Ülenurme mk), Lauri Sõõro (Tartu I mk) ja Egmont Välja (Keila mk). Suvekooli kontsertmeister on Siret Heinaste (Türi mk). Suvekooli pillimeister on Peeter Altpere.

Esmakordselt kutsutakse appi ka noored abiõpetajad Kärt Rannik ja Heidy Heleen Trug. Mõlemad Türi muusikakooli vilistlased ja tublid noored professionaalid.

Meistrikursuseid viivad sel aastal läbi Eesti juurtega Saksamaal tegutsev tšellist ja õpetaja Johannes Välja ning kontrabassiõpetaja Linda Viller Tartust Elleri-koolist.

Tänavune klassikavaba ansamblikonkurss on juba kolmas ja osalema ootame taas umbes kümmet vahvat kooslust, kes 14. augusti õhtul kl 19.00 oma parimate paladega ka publiku ette astuvad.

Samal õhtul kl 22 ootame kõiki C-JAMi sõpru maagilisele öökontserdile Anna kirikusse, kus oma piletiostuga saab kaasa aidata Anna kiriku edasisele rekonstrueerimisele.

15. augustil kl 20.00 on oodatud täiskasvanud mõnusale veiniõhtule Kirna mõisas, kus humoorikat  muusikat ja vahvaid jutte esitavad Marko Matvere (vokaal, kitarr jm.) ja Ooper-kvartett. Pileti hinnas sisalduvad uued head veinid ja mõnusad suupisteid.

17. august on see päev kui suvekoolis osalevatel õpilastel tuleb üles astuda neil päevil õpitud paladega. Õpilaste, õpetajate ja C-Jami mõisakontsert toimub sel aastal Laupa mõisas. Kontserdi algus on kl 16.

Festivali viimasel päeval kl 15 toimub lõpugala Türi kultuurikeskuse suures saalis, kus esinevad õpilased, õpetajad, tšellistide orkester, C- Jam ja rokkbänd.

Kontsertide kava leiab kodulehelt www.emso.ee  ja pääsmed on saadaval Piletilevis ning neid saab soetada ka tund enne kontserte kohapeal.


Helen Ott
festivali korraldaja