„Põranda Pidu“ saab Taikses kindlasti toimuma juba sel suvel!

08. juunil tekkis MTÜ Taikse Külaseltsi liikmetel „hull idee" renoveerida oma retrohõngulise seltsimaja saali- ja lava põrandad. Mõeldud-tehtud - kampaania lükati käima 08. juunil! Pisut küll tagurpidi ehk „meie moodi", sest kui kampaania sai välja hõigatud, siis hakati alles otsima „tegijaid". Kohapeal käis mitmeid ettevõtteid, tehti ka proovitöid erinevate masinatega. Mõni „tulistas puusalt" lihtsalt oma pakkumise külaseltsi postkasti  ilma objektiga tutvumata. Sisutiheda suhtlemise ja kohtumiste tulemusel  sai leitud ka sobiv ettevõtja – Põranda Hai OÜ.

Üleskutse sai riputatud „Taikse küla Järvamaal" avalikule FB lehele ja seda siis palusime kõigil oma tuttavatel jagada ja tutvustada. Juba nädala pärast oli toetusena „Põranda remondifondi" arvele laekunud 1030€, kahe nädalaga juba 40% kogu vajaminevast kogusummast. Arvuline näitaja ehk summa, mille poole püüdleme on 3950€. See sisaldab mitmekordset ja põhjalikku põrandalaudade lihvimist ja 5-kordset viimistlust krundi ja lakiga.

Taikse Puit OÜ on lubanud meid toetada uute põrandaliistudega. 

22. juunil toimus Taikses jaanisimman, kus külaselts korraldas loterii ja pimeoksjoni, mille tulu läks samuti põrandafondi. Loterii auhinnad olid igati ostuväärilised ja seda tänu toredatele ettevõtetele ning inimestele, kellel polnud kahju oma tooteid ja teenuste kinkekaarte meile auhindadeks loovutada. Tulu on nüüdseks  liidetud olemasoleva summaga pangakontol ja sellega sai ületatud ühtlasi ka 2000€ piir.

Järgmise aasta 23. juunil täitub seltsimajal täpselt 55-aastat, kui see maja pidulikult avati ja seda soovitakse tähistada ka kindlasti vääriliselt. Lisaks kogume hetkel infot kohalikelt inimestelt, kes osalesid 55-aastat tagasi ühel huvitaval orienteerumismängul, mille võitjad said õiguse süüdata seltsimaja avamise puhul püstitatud jaanilõkke tule süütamisel. Plaan on „taaselustada"  see isemoodi  võistlus, mille võitjal on jaanilõkke süütamise õigus, mille ta on eelnevalt auga „välja teeninud".

Aga enne seda saab sel suvel kindlasti olema kõikide toetajate tänamiseks ja huvilistele maja tutvustamiseks „Põranda Pidu". Külaselts annab omalt poolt ka edaspidi operatiivselt  oma FB lehel teada, milline on hetkeseis „Põrandafondis" ja mis üritused on plaanis.

Ehk hoidke „Taikse küla Järvamaal" FB lehel ikka silma peal, sest iial ei tea, mida erilist jälle tulemas on.

MTÜ TAIKSE KÜLASELTS Swedbank / EE932200221069443490 Selgitus: Põranda renoveerimine

 

Kristina Gudinas

Taikse külaseltsi juhatuse liige