Türi tehisjärve äärde pandi püsti välijõusaal

Türi järve ääres on hulganisti sportimis- ja meelelahutusvõimalusi. Ilmselt on tihedalt järve ääres käijad märganud, et sinna on lisandunud välijõusaal ja rannajalgpalliväljak.

Välijõusaal Türi järve äärde on kerkinud koostöös noortega, kes ise oma liikumisharrastusi ning vajadusi kõige paremini hinnata ja kavandada oskavad.

Alguse sai plaan kaasava eelarve koostamise ajal, kui ühe ettepanekuna sellise välijõusaali loomise idee kohalike noorte poolt välja käidi. Kahjuks ei kogunud see teiste heade ideede hulgas piisavalt suurt toetust ning jäi rahastamisest välja.

"Kuna Türi vallal on tõepoolest vajadus uuendada järveäärset puhkela ja luua sinna uusi võimalusi nii vaba aja veetmise võimaluste kui liikumisharrastuste tarbeks, siis küsisime just järveäärsete atraktsioonide uuendamiseks eelmise aasta lõpul raha ka riigieelarvest ehk niinimetatud „katuseraha", mis minu arvates on nüüd küll leidnud tänuväärt kasutuse", selgitab Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann välijõusaali saamislugu.

"Erakonna Isamaa ettepanekul oli Türi vallale selleks eraldatud 10000 eurot. Antud summa ei olnud kahjuks piisav noorte soovikohase jõusaali elluviimiseks, poolikult me aga jõusaali luua ei tahtnud. Lisasime Türi valla eelarvest juurde ligi 6000 eurot ja nii see välijõusaal püsti pandigi. Tulemus on minu arvates väga vahva ning loodan, et leiab nii noorte kui vanemate sportijate hulgas aktiivset kasutamist", võtab vallavanem oma jutu lootusrikkalt kokku.

Välijõusaal on tänase seisuga veel lintidega eraldatud kuna betoon vajab tahkumist, aga järgmisel nädalal saab see olema avatud kõigile spordihuvilistele.

Järve ääres on võimalik veel lisaks ujumisele (mis on iseenesest mõistetav) kiikuda, turnida, mängida kahel väljakul võrkpalli ja uhiuuel väljakul rannajalgpalli ja lauatennist.

Nautige ja kasutage heaperemehelikult, et rõõmu jaguks võimalikult kauaks!

Merle Rüütel
avalike suhete juht
Türi vallavalitsus
merle.ryytel@tyri.ee