Türi valla raadiosaates 26.10.2018

Täna kell 11.15 Türi valla raadiosaates saate esimesel poolel külas Türi Vallavolikogu esimees Andrus Eensoo. Teemaks äsja volikogus heaks kiidetud määruse eelnõu „Kodu soetamise toetus". 
 
Eelnõu eesmärgiks on suurendada või siis säilitada Türi vallas alaliselt elavate inimeste arvu ning soodustada isikute ja perede, kes soovivad asuda või jääda alaliselt elama Türi valda, võimalusi eluaseme soetamiseks. Toetus on mõeldud kodu soetamisega seotud kulu või kodu laenu abil soetamisel isiku omaosaluse osaliseks katmiseks, sest elukoha valikul võib osutuda otsustavaks teguriks asjaolu, et eluaseme ostjal ei ole endal kas piisavalt raha eluaseme soetamiseks või piisavalt raha laenu abil eluaseme soetamisel omaosaluse sissemakseks. Selline olukord on tavapäraselt noorel peredel. Kodutoetus on ühekordselt makstav toetus neile inimestele, kes esmakordselt soetavad Türi valda alalise elamiskoha. Kodutoetust makstakse kuni 20% soetatava kinnisvara või elementmaja maksumusest, kuid mitte enam kui 8000 eurot. Sellest siis täpsemalt Andrus Eensooga.
 
Veel on saatekülaliseks äsja Türi valla aukodaniku nimetuse ja vapimärgi saanud Tiiu sadam.
 
1. novembril toimuvad üle Eesti osaluskohvikud, mis on kohtumiskohaks noortele ning noortemeelsetele, ametnikele ja otsustajatele. Ühise kohvilaua ümber arutletakse nii piirkonna murekohtade kui Eesti tuleviku teemadel. Türil toimuva noorte osaluskohviku üks eestvedajatest on Sten Perillus. Temaga tulebki juttu Osaluskohvikust.
 
Saadet juhib Teet Reier.
 
Saadet saab kuulata SIIT
 
Teate edastas:
Merle Rüütel 
avalike suhete juht 
Türi vallavalitsus 
53326401