Käru ja Kabala postipunktis asjaajamise asendab kirjakandja külastus

Seoses vähese külastatavusega on Käru ja Kabala postipunkt uuest aastast suletud. Edaspidi on kohalikel elanikel võimalik postiteenuseid tarbida kirjakandja vahendusel või külastada ümberkaudseid postiasutusi või pakiautomaate.

Nii Käru (töötab kuni 29.12) kui Kabala (töötab kuni 31.12) piirkonna elanike saadetised jõuavad edaspidi Türi postkontorisse, mis oli juba varem eelistatud postiasutuseks. Soovi korral on võimalik ka postkontorisse saabunud saadetisi ümber suunata või kirjakandjaga tasuta koju tellida. Alternatiivina võib kasutada ka Türi pakiautomaati.

Kirjakandja toob teenuse koju või kontorisse

Paljud ei oska võibolla oodatagi, et postiteenuseid saab kasutada ka postkontorisse minemata, isegi kodunt lahkumata. Kõigil postiteenuse kasutajatel, kes elavad või asuvad maapiirkonnas, on võimalus kutsuda kirjakandja koju või tööle ning kasutada kõiki postiteenuseid oma elu- või asukohast lahkumata. Naljaga pooleks võib öelda, et kirjakandjast saab üha enam postikuller, kes toimetab kohale pakke, müüb marke ja ümbrikuid ning võtab vastu saatmist vajavaid kirju.

Kirjakandja kohalekutsumine on tasuta, maksta tuleb ainult postiteenuste ja neile kehtestatud teenustasude eest nagu tuleks maksta ka postkontoris. Kirjakandjat saab kohale kutsuda kodulehel oleva vormi kaudu SIIT või telefonil 6616616.

Pärast tellimuse vormistamist võtab Omniva klienditeenindus tellijaga ühendust ning lepib kokku täpse teenindamise päeva ja aja. Kirjakandja tuleb tellimust täitma üldjuhul juba järgmisel tööpäeval, aga mitte rohkem kui 3 tööpäeva jooksul. Kirjakandja tuleb koju või tööle tööpäeviti kell 8:00-16:00.

Teenus on suunatud maapiirkondades postiasutusest kaugemal elavatele inimestele ning eriti mugav neile, kel ea, tervise või transpordi puudumise tõttu postiasutusse minek raskendatud.

Kuivõrd Omniva plaanib ka edaspidi oma pakiautomaadivõrku laiendada, siis võib ka Türi valda tulevikus uusi pakiautomaate lisanduda.

Omniva jaevõrgu juhi Eve Vuksi sõnul muutub Omniva pakiautomaaditeenus üha paremini kättesaadavamaks ka maapiirkondades. „On näha, et märkimisväärne hulk aktiivseid e-ostlejaid elab just maapiirkondades, kus pakiautomaadist puudust tuntakse. Kuna linnad on meil juba automaatidega tihedalt kaetud, siis tulevikus paigaldame üha enam automaate ka asulatesse, kus pakkide saamine ja saatmine samuti populaarne on," selgitas Vuks.

Teate edastas

Merle Rüütel

avalike suhete juht

merle.ryytel@tyri.ee