Türi vallavanema uusaastatervitus vallakodanikele

Head uut aastat, Türi valla elanikud!

Oleme oma esimese ühise kalendriaasta koos möödanikku saatnud. See on olnud igati tegus ja toimekas aasta. Kui vaadata kõike, mis möödunud aasta jooksul toimunud ja juhtunud on, siis peab tõdema, et mitte just väga sageli ei juhtu ühe aasta jooksul niipalju uut, niipalju toredat aga ka niipalju mõtlemapanevat.

Käru, Väätsa ja Türi piirkonna inimesed on saanud omajagu tuttavamaks kuna oleme olnud koos toredatel kultuurisündmustel, kogukonnaüritustel, arutanud asju volikogus ja komisjonides, saanud kokku niisama tänaval ja tee peal. Me oleme saanud rikkamaks uute kommete, tavade, sündmuste ja tutvuste läbi.

Igale inimesele meie vallas on ilmselt nüüdseks selge, et põhiline ei muutu - kohalikku elu juhivad ikka needsamad inimesed, kes seni aktiivselt arvamust avaldanud ning oma nõu ja jõuga siinse elu, hariduse, ettevõtluse ja kogukonna tegemistele hoogu andnud. Kes tahab, see teeb endiselt ja kes vähegi jõuab, aitab kaasa - see põhimõte on kehtiv kogu vallas. On palju eestvedajaid, sädeinimesi, asjatundjaid ja asjast huvitatuid - tänu neile oli 2018. aasta täis toredaid ettevõtmisi. Meil on aasta jooksul olnud silmapaistvaid tulemusi, inimesi, uuendusi; me oleme olnud püsivad ja põhjalikud ning esimese ühise aasta jooksul pea kogu oma vallaelu pisikesteks tükkideks lahti kiskunud ning uuesti kokku tagasi pannud - volikogu ja vallavalitsus on arvestanud uute õigusaktide jõustamisel just sellega, kuidas seni kombeks on olnud ja kuidas kohalikele inimestele eri kantides vaja. Kokku on saanud mitmed erinevad inimesed, kes on omas valdkonnas tublid tegijad ning julgen ütelda, et koos tegutsemisest sünnib tõepoolest alati midagi head ja põnevat. Näeme seda nii kultuurikeskuste ja rahvamajade koostöös kui ka noortekeskuste jõudude ühendamises.

Aasta jooksul on koos sündinud ja jõudu kogunud ka palju uusi algatusi või saanud tugevamaks ja tegusamaks senised ettevõtmised - olgu selleks siis Eesti Vabariigi 100. juubeliaasta kultuurisündmused, nagu näiteks ajalooline rongkäik Türil, mis andis võimaluse tagasivaateks erinevatele eluvaldkondadele ning äratas meenutusi paljudes Türi valla inimestes; Järvamaa aasta külaks tunnistatud Väätsa koostoimetamised - aktiivsete eakate tegutsemine, traditsioonilised koostegemised ja kogu Eesti rahva hinge soojendanud jõuluaegsed vaateaknad; meie spordiinimeste suurepärased tulemused; meie muusikute, lauljate ja tantsijate treenimine ning pingutamine oma esinemistega meile nii olulistel tähtpäevadel suurepäraseid elamusi pakkudes kui ka samal ajal käesoleva aasta suureks laulupeoks valmistudes; Taikse külaseltsi toimetamised on kaugele silma paistnud; Käru järvepäev kogukonna toel ära tehtud ning Käru muuseumile kärunäituse jaoks hoog sisse antud. Uusi vaimustunud fänne ja külastajaid on kogunud nii meie jalgrattamuuseum, ringhäälingumuuseum kui ka valla raamatukogud. Siinsed ettevõtjad on suutnud säilitada ja edendada oma tegevuse andes meile jätkuvalt tööd ja leiba. Meie koolid ja lasteaiad on täis inimesi, kes särasilmi ning väsimatult usuvad järgmisesse põlvkonda, andes neile edasi oma teadmisi, hingesoojust ning toetades neid ellu astumisel. On tõepoolest tore, et meie inimestel jätkub ideid ja soovi tegutseda ning toimetada. Suur rõõm on neile omaltpoolt jõudu- ja võimalust mööda kaasa aidata!

Uuel aastal jätkame Türi vallas plaanipäraselt - meil on teada suunad ja eesmärgid, mille poole püüdleme. Hoiame meeles, et oleme üks suur pere, paljude liikmetega, paljude erinevate vajadustega ning püüame ikka iseenda kõige armsamate tegemiste kõrval tähtsaks pidada ka kõikide teiste tegemisi ning toimetusi. Vaid nii, sõbralikult ja arvestavalt, saame hoida elu Türi vallas elamisväärsena ning teha seda aina paremaks.

Nagu teada, ootab meid ees ka aasta, kus valime oma riigile uue Riigikogu, saame uue valitsuse ning loome oma tegudega ühiselt tulevikku kogu Eestile. Omaltpoolt hoian pöialt kõigile siitkandi inimestele, kes soovivad kaasa aidata nii Eesti riigi kui kindlasti ka Järvamaa ning Türi valla arengule. Läheme kõik Riigikogu valima ning anname siinsetele asjalikele inimestele oma hääle, anname neile edaspidigi nõu ning hoiame neid kursis siinsete murede ja rõõmudega. Eesti riik on meie kõigi oma, meie kõigi uhkus, meie kõigi südamevalu ja meie kõigi vastutus.

Ilusat uut aastat, pealehakkamist, julgust, edu ja õnnestumisi, armas Türi valla rahvas!

 

Pipi-Liis Siemann

Türi vallavanem