Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann ja sotsiaalkindlustusameti juht Egon Veermäe allkirjastasid paberivabalt mobiil-ID abil koostöölepingu ja käesoleva aasta sügisel saab Türil tööd 30 inimest.

 
Sotsiaalkindlustusameti Türi esindus avatakse sügisel aadressil Viljandi 13B (endine kolledži hoone).
 
„Sotsiaalkindlustusameti samm on kiiduväärne ning kinnitab, et me suudame ja tahame luua töökohti väljaspool Tallinna ja Harjumaad," ütles riigihalduse minister Janek Mäggi. "Usun, et järgmine valitsus jätkab töökohtade loomist ja välja viimist kõigisse Eesti maakondadesse. See aitab tagada kõrget elukvaliteeti üle kogu Eesti."
 
Sotsiaalkindlustusameti personali- ja haldusosakonna juhi Karina Madise sõnul on Türi kontorist plaanis teha ameti kõige uuem ja kaasaegsem töökeskkond, kus kasutatakse tegevuspõhise kontori lahendust. „Meil on hea meel, et sobivate ruumide leidmise ja ka nende remondi juures on meile vald appi tulnud," rääkis Madis.
 
„Näeme, et Türil võiksid lisaks klienditeenindajatele olla sellised töökohad, mis ei ole asukoha spetsiifilised, nagu näiteks finantsarvestus, maksete menetlus, info- ja dokumendihaldus ja teised siseteenused. Samas annab asukoht Eestimaa südames häid logistilisi võimalusi ka kliendini jõudmiseks," andis Madis aimu erinevatest kompetentsidest, keda Türi kontorisse plaanitakse.
 
Türi vallavanema Pipi-Liis Siemanni sõnul on suurepärane, et riik oma töökohti Tallinnast välja maapiirkonda toob. „See annab meie piirkonna inimestele võimaluse oma elukoha läheduses sobivat tööd teha, laiendades nii elanike võimalusi," lisas Siemann.
 
Sotsiaalkindlustusametil on üle Eesti peaaegu 600 töökohta. „Me teeme väga erinevat tööd – alates vahetust kontaktist inimesega, nagu näiteks nõustamistelefonid või juhtumikorraldus, kuni suurte andmemahtude analüüsini välja. Meil on huvitavaid arendusprojekte, näiteks osalesime edukalt Häkatonil, kus otsiti lahendust puudega inimeste parkimiskaartide teemale. Oluline eelis on ka paindlik tööaega ja kaugtöö võimalus," julgustab personalijuht inimesi ametisse kandideerima.
 
Loe Järva-Teataja artiklit SIIT
 
Loe ERR-uudistest SIIT
 
Teate edastas:
Merle Rüütel
avalike suhete juht