Türi tervisekeskuse sarikapidu

Täna (13.03) toimus Türi tervisekeskuse sarikapidu, kus traditsioonide kohaselt tõi Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann mitmekümne inimese silme all sarikatelt alla pärja.

Vallavanem Siemann viitas oma kõnes sellele, et Türi vald kui tellija on märganud, et sellele ehitusele on pandud pärg ja teada on, et sellele tuleb reageerida võimalikult kiiresti sest vastasel juhul näitab see, et tellija on hooletu ja ei pane üldse tähele, kui head tööd tehakse ja ei tea kommetest ka mitte midagi. "Meil jääb täna ainult tõdeda, et ehitajad on teinud head tööd ja püsinud graafikus. Meie ülesanne on nüüd vaid pärg alla tuua. Aitäh teile!" ütles Siemann.

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva ütles, et ootab väga maja valmimist kuna sotsiaal ja meditsiin on omavahel nii tihedalt seotud. „Kui meie omavahel kokku ei hoia, kes siis veel!?" küsis Iva.

Paide MEK-i tegevdirektor Janek Lohu tundis head meelt, et kohalikel omavalitsustel on julgust investeerida, kohalikku elu edasi arendada, uusi hooneid ehitada ja seeläbi ka linnapilti muuta. "Suure töö tegijad on need mehed siin platsi peal. Omalt poolt tänan ka kõiki neid." ütles Lohu.

Järvamaa Haigla peaarst Andres Müürsepp väljendas oma siirast üllatust hoone üle. „Meie tegeleme samasuguse hoone ehitamisega Paides, aga millegipärast on see mahult kolm korda väiksem. Tundub, et perearstindus on Türil ikka tükk jagu tugevam." sõnas Müürsepp.

Järvamaa Haigla plaanib hakata (vastavalt võimekusele) Türil ka eriarsti abi osutama. Sinna hulka kuuluvad sellised perearsti lisateenused nagu koduõendus, füsioteraapia ja ämmaemandus.

„Mul on hea meel, et me siin Türil koos toimetame ja tänan Türi vallavalitsust Järvamaa Haiglale võimaluse eest Türil meditsiiniteenust osutada!" ütles Müürsepp lõpetuseks.

Sarikapidu lõppes korraliku lõhepraega, mille olid ehitajatele ja külalistele valmistanud Veskisilla kokad.

Videot sündmusest saab vaadata SIIT

Fotod: Hanna Liisa Rüütel

 

Teate edastas:

Merle Rüütel

avalike suhete juht

merle.ryytel@tyri.ee