1. mail tähistatakse Euroopa Päeva koos Rattaralliga

Käesoleva aasta 1. mail toimub Paide keskväljakul traditsiooniline eelkooliealiste laste rattaralli. Nii on see olnud juba 46. aastat järjest. Sel aastal on Rattarallil siiski väike erisus. Nimelt toimub sellel aastal Rattaralli koos Euroopa Päeva tähistamisega kuna täpselt 15 aastat tagasi 1.mail astus Eesti Euroopa Liitu.

Euroopa Komisjoni Eesti esinduse ja Euroopa Liidu teabekeskuse Europe Direct Türi eestvedamisel toimub Paide keskväljakul meelelahutuslik ETV-st tuntud mäng "Reis ümber Eesti", mida juhib Ivo Linna. Mängijateks on tuntud Eesti poliitikud, kes sel aastal Euroopa Parlamenti kandideerivad.

Lisaks mängule „Reis ümber Eesti" asuvad Euroopa päeva telgis Euroopa Parlamendi Infobüroo ning Riigi Valimisteenistuse koostöös Euroopa Parlamendi valimiste infolaud. Archimedes esindab Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpust ning nende  juures on võimalik osaleda interaktiivses viktoriinis. Viktoriini tulemusena saab osalev noor teada selle Euroopa linna, kuhu just temal soovitatakse Erasmus+ programmiga õppima minna ja seejärel saab lasta Fotoboksi inimestel endast vastava linna taustaga pilti teha ning soovi korral saavad nad ise seda sotsiaalmeedias jagada.

Päeva juhib lastele tuntud jõehobu Hipo. Kogu sündmuse ajal on avatud laste ala, kus lastega tegeleb Jänku Juss. Kohal on ka politsei lõvipoiss Lõvi Leo ja päästeameti päästekoer Nublu. Lastele pakutakse mänge, tehakse koos käelisi tegevusi ja teadusteatrit. Kohapeal on võimalik osta süüa-juua, sh küpsetavad pannkooke Paide Lions Klubi liikmed. Pannkookide müügist saadud tulu annetatakse diabeedihaigetele lastele.

Imemaitsvaid burgereid tuleb müüma Tartu ühe populaarsema restorani meeskond "Aparaat BBQ Catering" (2018 Eesti Grillfesti meistrid). Nende toiduvalik sobib nii lihaarmastajatele, kui ka veganitele. Täpsem info: www.aparaadiresto.ee.

FF GROUP OÜ teab, et suhkruvatt ja pocporn on iga ürituse ja laste peo suurimad hitid ja seetõttu ei puudu see ka 1.mai sündmuselt. Samuti müüvad nad õhupallidest kujundatud figuure nagu: kutsud, kiisud, lilled, toredad mütsid, jpm. ning heeliumiga õhupalle (nt: Disney tegelased, Minionid jne.)

Pärast mängu teeb Ivo Linna koos Antti Kammiste ja Supernovaga muusikalise etteaste ning loosib välja rattarallil osalenute vahel ratta võitja.

Päeva lõpetuseks pakub Euroopa Komisjon Eesti esindus kõigile torti. Selle 1,6x1,7m tordi valmistavad 1.maiks Paide Treegeri kohviku kondiitrid.

Rattarallile kirjapanek kestab kuni 30. aprillini telefonil 5663 0968 või FB Järva Autokool. Iga rattarallil osalev laps saab ka kingituse.

Euroopa Päeva on oodatud nautima kõik inimesed olenemata soost ja vanusest!

Kohtumiseni 1.mail Paide keskväljakul!

Vaata täpsemat ajakava SIIT

Facebooki sündmusega saab liituda SIIN

 

Teate koostas:

Merle Rüütel

avalike suhete juht

merle.ryytel@tyri.ee