Türil läheb nädalavahetusel madistamiseks

 
27.-28.septembril toimub Türi vallas järjekorras 22. Järva maleva luurevõistlus „Sügis 2019". Võistluse eesmärgiks on välja selgitada võistkondade vaheline paremusjärjestus tsiviil-militaaroskuste ja meeskonnatööd eeldavate ülesannete sooritamise põhjal. Luurevõistlust korraldavad Kaitseliidu Türi üksikkompanii ja Kaitseliidu Järva malev, koostöös Naiskodukaitse Järva ringkonnaga, Kodutütarde Järva ringkonnaga, Noorte Kotkaste Järva malevaga ning koostööpartneritega.
 
Alates 1998.aastast korraldataval võistlusel osalevad kaitseliitlaste, naiskodukaitse, noorkotkaste ja kodutütarde neljaliikmelised võistkonnad. Lisaks on oodatud ka külalisvõistkonnad. Meeskonnad saadetakse esimesele katsumusele reede öösel vastu laupäeva, kus neil tuleb sooritada luureülesanne Särevere alevikus. Siinkohal paluvad korraldajad Särevere aleviku rahvalt mõistvat suhtumist ja mitte sattuda paanikasse, nähes nelja liikmelisi võistkondi liikumas. Laupäeva hommikul saadetakse võistlejad ühisstardist rajale, kus neil tuleb seitsme tunni jooksul orienteeruda erinevate kontrollpunktide vahel ning koguda enda meeskonnale maksimaalselt punkte. Kokku on oodata 13ne võistkonna osavõttu.
 
Oma panuse võistluste korraldamisse annavad ka erinevad koostööpartnerid. Nendeks on Türi Elamuspark OÜ, Paide politseijaoskond, Andres Viidikas, Õhutõrjepataljon, GoTrack OÜ, Edelaraudtee Infrastruktuuri AS, Riigikaitse Rügement MTÜ ning Türi Vallavalitsus. Võistluse võitnud võistkonnale paneb eraldi auhinna välja ka Türi vald.
 
Luurevõistlus „Sügis 2019" avatakse 27.septembril kell 23.15. Lõpetamine ning autasustamine toimub 28.septembril kell 17.30. 
 
Lisainfo:
Urmas Piigert
Kaitseliidu Türi üksikkompanii pealik,
võistluse ülem
525 3860
 
 
Teate edastas:
Merilin Sepp
Kaitseliidu Türi II rühma malevlane,
Võistluse teavituspealik