Perespordipäev tõi Kärusse kokku ligi poolsada spordisõpra

27.oktoobril, toimus traditsiooniline Türi valla sünnipäeva perespordipäev. Kui varasemalt on toimunud antud üritus Kabalas, Türil ja Väätsal, siis nüüd oli kord Käru aleviku käes.

Käru kooli võimlasse kogunes ligi poolsada inimest, kes soovisid ühiselt sportimist nautida. Külalistena olid spordipäevale tulnud Türi Spordikooli vibusportlased, kes rääkisid oma spordialast, tulemustest ja kuidas on võimalik nendega liituda. Tegemist on tippsportlastega, kes on sel aastal võitnud maailmameistrivõistlustel naiskonnaga 6.koha, Euroopa juunioride meistrivõistlustel kuldmedali, suveuniversiaadil kuldmedali, Euroopa mängudel 7.koha ja kroonitud korduvalt Eesti meistritiitliga.

Spordipäeva soojendusharjutusi tegid Alice Merela ja Türi Spordikooli vibusportlased. Seejärel alustati teatevõistlustega, mis pakkusid nalja ja võimete proovile panemist.

Teatevõistlusel prooviti aladena läbi laskekelgutamine, slaalom uisutamine ja suusatamine, lumepalli puhumine ja sõprussideme tugevdamine. Seejärel hakkas ootamatult võimlas lund sadama, mille võistkonnad püüdsid naaber võistkonna aeda kiirelt toimetada. Viimase võistlusena panid võistkonnad köietõmbes proovile oma jõu ja selgus, et naiste võistkond oli sel päeval kõige tugevam.

Oli aeg teha päevast kokkuvõtted ja riputada kaela kolmele parimale võistkonnale medalid. Söödi sünnipäeva puhul kringlit ja jagati ka loosiauhindu.

Traditsiooniliselt võitis kõige noorem osaleja, kolme aastane Kristan Kivisaar, omale algavaks suusahooajaks suusad.

Novembrikuus ootavad ees juba uued üritused, kus 10.novembril kell 11 kogunetakse Türi linna võimla ees (Kalevi tn 9), et minna üheskoos Isadepäeva matkale Türi Motokeskusesse Kihli. Kohapeal tutvustatakse huvilistele motokeskuse tegevusi, hooneid ja vabaaja veetmise võimalusi. Lisaks sellele pakutakse suppi ja jagatakse loosiauhindu. Matka pikkuseks on 10 kilomeetrit ja liigutakse rahulikus tempos.

26.novembril toimub kampaania "Helkuriga sõbraks 2019", mida korraldab Lääne Prefektuur. Kampaania käigus minnakse Türi linna tänavatele ja jagatakse helkureid neile, kellel see puudub. Kui ka sina soovid olla elupäästja, siis liitu helkurite jagajatega.

Liisa Gritšenko
TSKL'i spordispetsialist
58201464