Väätsal avatakse liikuvad jõulu-vaateaknad

3. detsembril kell 18:00 avatakse Türi vallas Väätsa rahvamajal ja kohvikul kokku 45 dekoreeritud vaateakent, millest 20 on liikuvad. Kolmandat korda toimuva sündmuse eesmärk on pakkuda kõigile võimalus liikuvate vaateakende võlust osa saada.
 
„Selle asemel, et Stockholmi või Pariisi sõita, leiavad nüüd Eesti inimesed samal tasemel rõõmu Kesk-Eestist. Nii akende kujundamine kui nende vaatamine on mõlemad mõnusad tegevused," põhjendas vaateakende vajalikkust meisterdaja Lauri Läänemets.
 
Väätsa rahvamaja kaks korrust on kujundanud kohalik kogukond. Akende tegemisest võtsid osa eakad, noored, kool, lasteaed, jahimehed, Eesti LEGO kogukond, butafoorid ja paljud teised. Aknad aitasid liikuma panna Kvark Teadusteatri töötajad.
 
Kujundusi leidub igale maitsele alates traditsioonilistest jõuluepisoodidest ja Eesti jõulukaunistustest kuni musitseerjate, kaunite inglite ja kodutütardeni välja. Üks aken kuulub tervenisti jõulumütsi ja kitarri saanud Tanel Padarile.
 
Akende avamise õhtul toimub Väätsa kohviku ja rahvamaja ees jõuluturg.
 
„Uudistama on kõik oodatud, aknaid on võimalik jälgida sõltumata kellaajast, see on tasuta ja need pakuvad rõõmu ka täiskasvanutele," julgustas Läänemets inimesi vaatama tulema.
 
Vaateakende meisterdamist toetasid inimesed läbi Hooandaja, Kohaliku Omaalgatuse Programm, Stora Enso, Silvanus Swamill, Türi Kultuurikeskus ja paljud kohalikud ettevõtjad ja inimesed.
 
Kokku ligi 100 inimese poolt loodud meistriteosed jäävad vaatajatele avatuks 24 tundi ööpäevas kuni 6. jaanuarini.
 
Lauri Läänemets
Jõuluakende valmistamise eestvedaja