Türi Muusikakool sai "Aasta huvikooli" tiitli

Haridus- ja Teadusministeerium koostöös Eesti Noorsootöö Keskusega tunnustab igal aastal üleriigiliselt noorsootöö valdkonna parimaid tegijaid, inimesi, ettevõtteid ja organisatsioone, kes on panustanud noorsootöösse, valdkonda edendanud, algatanud uusi tegemisi ja mõjutanud valdkonna arengut kohalikul, maakondlikul või üleriigilisel tasandil.

29. jaanuaril Tallinnas toimunud noortevaldkonna tunnustussündmusel anti „Aasta huvikooli" tiitel üle just Türi Muusikakoolile.

Foto: Erlend Štaub/ Noorte Heaks Tänu

Foto: Erlend Štaub/ Noorte Heaks Tänu

Fotod: Erlend Štaub

Türi Muusikakool on seda kindlasti väärt ja seda nii paljudel põhjustel. No näiteks sellepärast, et Türi Muusikakoolis on muusikaharidust antud juba üle 46 aasta. Lisaks tavapärasele pilliõpetusele on muusikakool panustanud palju sellesse, et äratada noortes üldisemalt huvi pillimängu vastu. Muusikakool teeb koostööd nii üleriigiliselt kui ka rahvusvahelisel tasandil – näiteks korraldati viie riigi ühisprojektina 2016. aastal rahvusvaheline muusikafoorum CON ANIMA.

Türi Muusikakoolis õppimine on tehtud õppijale võimalikult paindlikuks – võimekamad õpivad põhiõppes, vähem võimekad või need, kellel pole nii suurt huvi, õpivad üld- ja vabaõppes. Eelkoolis saavad õppida need, kes pole põhiõppesse veel saanud ning täiskasvanute õppes põhikooli lõpetanud inimesed, kes tahaksid pillimängu õppida. Lisaks on õppekavaväline õpe, kus on võimalik õppida endale sobivas mahus endalesobivat pilli.

2019. aastal avati mitmeid uusi erialasid, propageeriti muusikaharidust ning muusikakooli õpilased saavutasid häid tulemusi riiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel.

Sündmuse galeriid saab vaadata SIIT

Videod saab vaadata SIIT ja videoülekande salvestust SIIT

Pikaajalise panuse eest noortevaldkonda esitasid Lastekaitse Liit, Türi vald, koostöös Noortekeskuse ja kultuurikeskusega, tunnustamiseks ka meie valla noorte jaoks imelist tööd teinud noorsootöötaja Erika Terase.

Palju õnne kõigile asjaosalistele!

Tunneme teie üle uhkust!

 

Teate koostas:

Merle Rüütel

avalike suhete juht

merle.ryytel@tyri.ee