Selgusid 2020.a Järvamaa tublimad kodanikualgatuses

26. novembril 2020 pärjati Järvamaa tublimaid aasta tegijaid vabaühenduses. SA Järvamaa Arenduskeskus ja MTÜ Kodukant Järvamaa tunnustasid tublimaid kokku kuues kategoorias, koos eripreemiatega märgiti ära seitse parimat tegijat, nendest neli Türi vallast.
 
Hõisati välja aasta küla, aasta mittetulundusühing ja aasta mittetulundusühingu noorte eripreemia, aasta vabatahtlik, hea algatus, kogukonda toetav ettevõtte ning aasta sädeinimene.

Järvamaa aasta küla 2020 - Käru

Foto: Helje Mets_Käru aleviku inimesed Käru muuseumi juures aasta küla 2020 sildiga

Foto: Helje Mets
 
Käru alevik asub Türi vallas, Järvamaa läänepiiril, 20 km kaugusel Türist ja 80 km kaugusel Tallinnast. Käru on üks kokkuhoidev kogukond, mis järjekindlalt ajab oma asja. Asju, mida ette võetakse ja ära tehakse on Kärus omajagu. Oma kodukoha hea väljanägemise eest hoolitsetakse tihti ka talgukorras ja seda on Kärus näha. Seda kinnitab sage positiivne tagasiside läbisõitjatelt. Järjest enam elamuid tehakse korda ning ka kortermajad on oma majade rekonstrueerimiseks palju panustanud. Aleviku südameks on väike ja kodune Käru Põhikool, mille tuleviku pärast kogukond muret tunneb. Käru rahvast liidab ka kohalik kogudus, mis tegutseb ainulaadses Käru puukirikus, kus korraldatakse väga populaarseid kontserte ja muid ettevõtmisi.

Järvamaa aasta mittetulundusühing 2020 - Käru Heade Tegude Muuseum

Foto: Helje Mets Aljona Zurzikova kingitusega

Foto: Helje Mets
 
Mittetulundusühing Käru Heade Tegude muuseum oli 2019. aastal enim külastatud muuseum Järvamaal. Muuseumi kollektsioon asub Käru raudteejaama aidas aleviku südames. Oma asukohaga on ta ka üheks Käru visiitkaardiks siit läbisõitvatele rongireisijatele. 2020. aastal on muuseumi üles leidnud ligi tuhatkond inimest üle Eesti ja ka väljastpoolt Eestit. Muuseum osales Avatud talude päeval, Muuseumiööl, osales autoorienteerumisel Suur suveseiklus ning on olnud avatud kogukonna ürituste ajal. Muuseumisse on leidnud tee ka seminarid ja koolitused. Muuseum pakub õppeprogramme lasteaedadele ja koolidele ning abi erilaadsete sündmuste sisustamisel. Edaspidi on plaan tutvustada muuseumis filmiõhtutel Eesti dokumentaalfilmi ajalugu ja tänapäeva ning seada kokku muuseumitundide kavad, mis on lõimitud koolide õppekavadega.
 
Muuseumi looja Aljona torkab silma kogukonnas kui sädeinimene, kes alati kaasab kogukonna liikmeid ja asutusi muuseumi tegevustesse ja osaleb ka ise hea meelega kogukonna sündmustel ja ühistegevustes.

Järvamaa kogukonda toetav ettevõte 2020 - Convi Food Sweets

Convi Food sweets juhid Anu ja Sergei Zinovjev

Foto: Helje Mets
 
Oma tootearenduse poolest pakub ettevõtte sageli kogukonnale rõõmu oma eritellimusel valmistatud meenete, tähtpäevadeks valmistatud sümboolsete või humoorikate toodetega.
 
Eriliseks teeb ettevõtte nende pere- ja haridussõbralikkus. Kui neil on võimalik mõnd lasteasutust toetada, siis nad seda ka teevad. Märgates, hoolides, aidates, kas siis läbi abistava teenuse pakkumise kogukonna hüvanguks või läbi oma sponsortoodete, on Convi Food Sweets tegutsenud läbi aastate.

Järvamaa aasta vabatahtlik 2020 - Aili Avi

Aili Avi on rõõmus oma nuku ja autahvliga

Foto: Helje Mets
 
Aili Avi on Türi kogukondliku ja keskkonnasäästliku liikumise eestvedaja, Türi Kogukonnaseltsi juhatuse liige, talgute ja muude ühistegevuste korraldaja. Lisaks veel MTÜ Tore juhatuse liige ja MTÜ Tore Abi juhatuse liige.
 
Aili suureks panuseks on Konna maja  projektitaotluste kirjutamine, projektide edukas elluviimine, igapäevategevuste koordineerimine, teavitusartiklite koostamine, Konna maja külastavate gruppide vastuvõtmine, seltsi tegevuste tutvustamine ning vabatahtlike kaasamine. Konna maja tegemistesse kaasab sageli ka oma lapsed, vajadusel ka abikaasa.
 
Aili on väga aktiivse eluhoiakuga ning jõuab korda saata ülimalt palju. Kuigi ta on 3 lapse ema ning igapäevaelus töötab pedagoogina, jõuab ta osaleda aktiivselt ka Türi vallavolikogu töös ning juhendaja ja koolitajana tugiõpilasliikumises TORE.
 
Vaata fotosid SIIT
 
Palju õnne kõigile meie tunnustatutele ja aitäh, et olete meie vallale uhkuseks!
 
Edastas:
 
Merle Rüütel
avalike suhete juht