Järvamaa turismiettevõtjad osalevad turismimessil

13.- 15. veebruaril 2015 Eesti Näituste paviljonides toimuval turismimessil TOUREST on Eesti siseturismi hallis koos teiste maakondadega esindatud ka Järvamaa ettevõtted.

Järvamaa väljapanek võtab Eesti hallis enda alla 30 m2, mille kujunduseks on kasutatud kolmerattalist käru-autot "Muravei" Järva-Jaani Vanatehnika varjupaiga kollektsioonist ja Ajakeskus Wittensteini dekoreeritud torniga vankrit, mida Järvamaa rahvas on näinud juba Järvamaa messil. Taustaks saab näha reklaamklippe, mis valmisid Järvamaa turismiatraktsioonidest spetsiaalselt messikõlblikena Leader toetusel 2014 aasta sügisel. Klippide vaatamiseks vajamineva tehnikaga toetab Eesti Ringhäälingumuuseum.

""Üks tee, mitu sõpra" on meie pakettide seeria, mille sel aastal messile viime ja oma sihtgrupile välja pakume " räägib Eesti Ringhäälingumuuseumi direktor Juhan Sihver. "Meie paketis on kaks vaatamisväärsust, üks Eesti Ringhäälingumuuseum oma programmiga ja teine kliendi valikul. Koostööd tehakse Ajakeskuse, A.H.Tammsaare muuseumi, alpakakasvatustalu Wile farmi ja Eesti Piimandusmuuseumiga. Siiani on klient sellised pakkumised hästi vastu võtnud ja nüüd oleme valmis neid laiemalt tutvustama. Kes soovib ainult Türile tulla, neid kutsume Elroni rongiga kohale sõitma."

Järvamaalt osalevad messil sel aastal: Ajakeskus Wittenstein Paidest, Eesti Piimandusmuuseum Imaverest, Eesti Ringhäälingumuuseum Türilt ja kõik Järva-Jaani muuseumid. Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskus, A.H. Tammsaare muuseum Vargamäel ja Kassiaru puhkemaja esindavad Albu valda. Alpakakasvatustalu Wile farm, Türi muuseum ja sealne infopunkt tutvustavad messil oma koduvalda. Matkapesa, Vao külalistemaja ja Koeru viburada on Looduskaarelt ning Järvamaa Turismiinfokeskus seisab kogu maakonna eest. Kokku reklaamib oma ettevõtet kolme messipäeva jooksul 27 Järvamaa inimest.

Elevust peaks sel aastal olema messi stendis rohkem, sest pinnal toimuvad erinevad programmid. Reedel väitlevad Vargamäe Andres ja Pearu teemal „Miks on Kõrvemaa parim paik puhkamiseks". Samuti korraldab reedel Eesti Piimandusmuuseum "Maitsva võitunni", kus pakutakse messikülalistele lisaks teabele muuseumist ka võid ja Euroleiva "Reisileiba". Ajakeskuse Wittenstein torniemand pakub terve reedese päeva Paide "torn-vankris" ajastu toite. Laupäeval ja pühapäeval pakutakse tegevust lastele "Vargamäe lastetunni" ajal. Samuti on lisanähtavust taotlemas need Järvamaa ettevõtted, kes on pannud välja auhindu, mis loositakse välja kõigi messil osalenute vahel. Järvamaa pinnal müüakse maakonna suveniire, ürituste pileteid ja alpakavillast tooteid. Järvamaa Turismiinfokeskus viib messile trükisooja Järvamaa turismikaarti aastanumbriga 2015.

Messil osalemist toetasid Järvamaa Omavalitsuste Liit 1000 euroga ja Järvamaa Arengu Partnerid oma Leader piirkonnas tegutsevaid ettevõtteid 500 euroga, ülejäänud kulud kannavad ettevõtjad ise.

Reedel, 13. veebruaril ja laupäeval, 14. veebruaril on mess avatud 10:00- 18.00 ja pühapäeval, 15. veebruaril 10:00-16.00.

Lisainfo: www.tourest.eu
Piret Sihver
infokonsultant
Järvamaa Turismiinfokeskus
385 0400
piret@jarva.ee