« Tagasi

Külade III talvemängud on võtnud ootamatu pöörde

Esimestel aastatel omavahel jõudu katsunud Türi valla küladele pakub käesoleval aastal konkurentsi ka üks mitteametlik ehk isehakanud küla, Kringliküla Türi linnast. Nad on teinud seda nii tugeva esindusega, et I ja II etapi koondtulemusena on asunud võistlust juhtima.

Vaatamata kesistele lumeoludele toimus 22. veebruaril Rassi metsaradadel ja -nõlvadel külade talvemängude II etapp. Osalejaid tuli kohale palju ning päevaprogrammi täitsid kõik planeeritud alad – suusatamine, kelgutamine ja reesõit. Suusavõistlusel osales 10 võistkonda. Paremateks tunnistati Kringliküla, Kabala I ja Kabala II võistkond. Reesõidus oli võistlejaid 8 ning esikolmikusse kuulusid taaskord samad võistkonnad, pisut küll teises järjestused – parim oli Kabal I võistkond ning järgnesid Kringliküla ja Kabala II. Kelgutamise kolm paremat 8 võiskonna hulgast olid Kringliküla, Villevere ja Põikva võistkonnad.

Kahe etapi kokkuvõttes kuulub I koht 174 punktiga Kringlikülale, II koht 166 punktiga Kabala I võistkonnale ning III koht Türi-Alliku külale.

Tulemustega alade ja võistlejate kaupa tutvu siin.

Suur tänu selle etapi korraldajatele, eeskätt Elor Ilmetile ning tema tublidele abilistele Rassi külast.

Türi valla külade III talvemängude lõplik võitja selgitatakse välja 22. märtsil Türi ujulas, kus toimuvad lihtsamat sorti teatevõistlused ning mitmed võistkondlikud mängud vees. Kinnitust selle kohta, et toimuma ei hakka mitte pikamaa ujumised, vaid pigem ikka sõbralik ja lustlik  jõukatsumine, annab korraldaja Mati Sadama kommentaar: „Võistlejatele on ujumisoskus küll soovitav, aga mitte kohustuslik". Täpsemat infot saab telefonilt 525 0582 või e-aadressilt tyri.skl@neti.ee.

Türi Vallavalitsus autasustab omalt poolt Türi valla sportlikumat küla 300 euroga, preemiaraha saab kasutada spordivahendite soetamiseks.

Teate koostas
Riina Trumm
seltsitegevuse spetsialist
384 8271


Teate edastas
Katrin Soomets
kultuuri- ja avalike suhete spetsialist
384 8231, 5332 6401
katrin.soomets@tyri.ee