Türi Põhikool ja spordihoone sai nurgakivi

Foto: Teet Reier

Neljapäeval kogunesid Türi Põhikooli ehitusplatsile Türi Vallavalitsuse liikmed, Türi Põhikooli juhtkond, õpilasesinduse, hoolekogu, Türi Spordiklubide Liidu ja Merko Ehitus Eesti esindajad, et üheskoos asetada nurgakivi uuele Türi Põhikooli ja spordihoonele.

Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann ja volikogu esimees Andrus Eensoo panid omaltpoolt ajakapslisse Eesti Vabariigis käibel oleva raha, Türi Põhikooli direktor Ervin Jürisoo õpetajate nimekirja koos foto ja mälupulgaga, millel on kooli põhikiri, sümboolika ja õpilasesinduse poolt tehtud kooli tutvustav video ja Merko Ehituse juht Veljo Viitmann infoajakirja Ehitaja ja samuti Eestis käibel oleva mündikomplekti.

Ervin Jürisoo soovis direktorina järelevalve teostajale teravat ja täpset silma ning ehitajatele tänusõnade saatel jõudu ja jaksu, et unistus 31. augustil 2020 kogu kooliperega uude koolimajja kolida ikka õnnestuks.

Türi vallavanema Pipi-Liis Siemanni sõnul on ehitaja ja järelevalve teostaja Türi Vallavalitsusele väga heaks partneriks ja kõik nende nõuanded on igati tere tulnud. Samuti usub vallavanem, et ehitaja saab oma ülesandega hästi ning õigeaegselt hakkama. „Me oleme ehitajaga kokku leppinud, et 1. septembril 2020 seisame me siin ja tervitame õpilasi uues koolimajas ja spordihoones" ütles Siemann kindla veendumusega.

Türi Spordiklubide Liidu juht Paul Poopuu väljendas oma rõõmu ja ütles, et spordiinimesed on Türile uut spordihoonet oodanud juba viiskümmend aastat. „Nüüd see lootus on terendamas", rõõmustas Poopuu.

Türi vallavolikogu esimees Andrus Eensoo tänas samuti Merko Ehituse töötajaid siiamaani tehtud tubli töö eest ja rõõmustas nii uue põhikooli kui ka spordihoone üle, mis järgmisel aastal valmis saab.

Merko Ehituse juht Veljo Viitmann tunnustas Türi Põhikooli vilistlasena Türi Vallavalitsust haridusse panustamise eest ja avaldas lootust, et 1. septembril on koolimaja juures palju uudistajaid, uusi noori õpetajaid ja palju õpilasi. „Selles ehituse protsessis on kõik osalised äärmiselt olulised, nii tellija, kui ehitaja, ehituse järelevalve teostaja ja materjalide tarnijad, alltöövõtjad jne. Seega, edu meile kõigile!", sõnas Viitmann.

Türi Põhikooli ehitus peaks lepingujärgselt lõppema 2020. aasta augustis ja selle ligikaudne maksumus on 11,4 miljonit eurot.

 

Teate edastas:

Merle Rüütel

avalike suhete juht

merle.ryytel@tyri.ee