« Tagasi

Türi valla Noorte Tugila alustab tööd

Tänavu Eestis käivitunud õppimisest või töötamisest kõrvale jäänud noorte abistamisele, nõustamisele ning aktiivsesse ühiskonnaellu kaasamisele orienteeritud Noorte Tugila programmi asuti Türi Noortekeskuse eestvedamisel ellu viima.

Sihtrühma kuuluvad 15-26 aastased noored, kes ei õpi ega tööta. Samuti kuuluvad sinna üle poolteiseaastaste laste emad, kes on kodused, ja ennetavalt need noored, kes küll kooli registris, aga sisuliselt koolis ei käi. Eesmärgiks on aastatel 2016-2018 pakkuda lisatuge nende noorte liitmiseks kogukonnaellu, suunata nad teadmisi ja oskusi omandama või tööturule sisenema. Kui Sa oled noor vanuses 15 - 26, soovid teada rohkem tööelust, tööturust, haridusvõimalustest, siis Noorte Tugila on Sinu jaoks! Hea noor, vanemad, vanavanemad, kogukonna liige, koostööpartnerid, Türi Noortekeskus kutsub märkama enda ümber noori, kellel oleks vaja kasvõi väikest tõuget, toetust, et edasi liikuda.

Noorsootöötaja Reelika Roosileht märkis, et on koostöös Paide Noortekeskuse Noorte Tugila programmi eestvedajaga loodud koostöövõrgustik, kuhu kuuluvad näiteks Töötukassa, Süda - Eesti Sotsiaaltöökeskus, Rajaleidja, Järvamaa Arenduskeskus ja paljud teised asutused ning organisatsioonid. Kaasatud on ka erinevad noortega tegelevad spetsialistid. "Lisaks nõustamisele ja noorele toeks olemisele on Türi valla Noorte Tugila töötanud välja ka tegevuskava. Seal leidub huvitavaid ja motiveerivaid koolitusi ja teisi tegevusi, kus  on kasulik kindlasti osaleda," lisas Roosileht.

Palutakse julgelt ühendust võtta ja hoia silm peal Türi valla Noorte Tugila Facebooki lehel, kuhu lisandub pidevalt informatsiooni toimuva kohta. Kirjutada võib Facebooki nii kasutajale Noorsootöötaja Reelika kui Türi valla Noorte Tugilale.

Kohtumisõhtute tasuta avasündmusel 12. veebruaril kell 18 Türi kultuurikeskuses esineb Mikk Mäe, kes annab akustilise kontserdi ja lugude vahele räägib ka enda kooli ja muusiku elust.
Järgmised kohtumisõhtud Türi Noortekeskuses:
22. veebruar kell 17 Piret Talviste ja Kaisa Tuisk. Raamatute müümine USA-s.
4. märts kell 17  Kaia Iva- riigikogulase töö, kokkamine
26. märts kell 12 Teevi ja Teesi Zeemann. Fotograafia- hobist elukutseks.
11. aprill kell 16 Anni Adamson. Käsitöökunst. Käsitöökaartide töötuba ja Lauri Lugu- laulja, muusika õpetaja ja laulukirjutaja. Esitab meile omaloomingut.
16. mai kell 17 Lisell Jäätma (vibusportlane) ja Anni Adamson (motivatsiooni leidmine, maratoniks treenimine)

NB! Info täieneb. Jälgi meid FB Türi valla Noorte Tugila ja www.tyri.ee
Kohtumisõhtud on tasuta ja mõeldud eelkõige noortele vanuses 15-30 eluaastat.
Kohtumisõhtute raames pakume teed/kohvi ja suupisteid.
Vajalik eelregistreerimine: reelika.roosileht@tyri.ee , 5301 0311.

Türi Noortekeskus on partneriks Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse (Eesti ANK) poolt koordineeritavale programmile, mis kannab nime "Noorsootööasutuste kaudu raskemates oludes noorte jaoks tugimeetmete käivitamise ja rakendamise programm".
Noorsootööasutuste kaudu raskemates oludes noorte jaoks tugimeetmete käivitamise ja rakendamise programmi tegevused viiakse ellu Euroopa Liidu Sotsiaalfondi,  Haridus-ja Teadusministeeriumi ning Eesti Noorsootöö Keskuse toetusel. Programmi rakendab Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus.

Reelika Roosileht
Türi valla Noorte Tugila
noorsootöötaja tel 5301 0311
reelika.roosileht@tyri.ee


Teate edastas
Katrin Soomets
kultuuri- ja avalike suhete spetsialist
384 8231, 5332 6401
katrin.soomets@tryri.ee