« Tagasi

Türi valla tunnustuse saajad on selgunud

Türi Vallavalitsus otsustas "Aasta tegu ja aasta tegija 2014"  võitjad ja aunimetuste määramise konkursile saabunud üheteistkümne ettepaneku hulgast. Mõlemas kategoorias esitati kaks taotlust ühe kandidaadi poolt.

Konkursile esitatud möödunud aasta eredamad sündmused on: üle-eestilise Noorte Muusikaliteatri loomine Türile, loodusõhtud Türi kultuurikeskuses, Väärikate Ülikool Türil ja Türi Ühisgümnaasiumi korraldatud kogukonnakooli projekt.

Türi Vallavalitsus kinnitas 2014. aasta teo laureaadiks loodusõhtud Türi kultuurikeskuses. Kord kuus toimuvate loodusõhtute eestvedajaks on keskkonnaameti peaspetsialist Piret Eensoo. Vabaharidusliku projekti raames pakutakse uusi teadmisi ja põnevad lektorid toovad saali juba üle 150 huvilise nii kohalikust kogukonnast kui kaugemalt. Positiivsed meediakajastused  toovad Türile tuntust.

Märkimisväärse panuse ja oma tubli tegevusega on paikkonnale tuntuse toomisel silma paistnud kõik aasta tegija kandidaadid:  igapäevaselt vajaliku töö tegijad Ulvi Esko, kes õpetab keskkonnast hoolima ja Kersti Veeberg, kes innustab tervislikult elama, Türi Muusikakooli tšelloõpetaja ja suvekooli eestvedaja Helen Ott, perekond Orumägi, kelle ühise tegutsemise tulemusel jõudsid kultuurikeskuse lavale kaks noortemuusikali, Türi kultuurikeskuse kunstiline juht ja ansamblite Naized ja Avaja üks juhendaja Ave Avamere.

Aasta tegija 2014 laureaadid on perekond Orumägi ja Ave Avamere.

Perekond Orumägi tõi Türi kultuurikekuses lavale üle-eestilise noorte muusikaliteatri etendused „Lumivalgeke" ja „Suvelõõm".  Vanemad Liia ja Edgar ning pojad Kaarel ja Kristjan tegutsesid ühtse tugeva meeskonnana ja nende koostöö tulemusena valminud etendused olid ülimenukad. Muusikale mängiti täissaalidele. Etenduste ettevalmistusperiood tõi üle Eesti Türile kokku ligi 60 noort, lisaks osalesid ka paljud kohalikud. Tänu üle-eestilise Noorte Muusikaliteatri tegevusele on paljud inimesed leidnud tee Türile.

Ave Avamere sügava sõnumiga kontsert-etenduste lavastused lähevad inimestele hinge. Tööle pühendununa on ta jõudnud koduvallast ja maakonnast väljapoole. 2014. aasta kaalukamaks teoks võib lugeda isadepäevakontserdi "Isa suudab" lavastamist "Estonia" kontserdisaalis, mida kandis üle ka ETV. Laval sai näha paljusid järvamaalasi ja türilasi ning kõlasid Ave seatud laulud. Tänu Ave suurepärasele laulude seadmise oskusele on ansamblid Naized ja Avaja esinenud edukalt üle-eestilistel konkurssidel.

Türi Vallavalitsus tänab kandidaatide esitajaid, kes märkasid tublisid kaaslasi või häid kolleege ning Türile olulise tähtsusega tegusid.

Türi valla tänukiri ja mälestusese läinud aasta tublimatest tublimatele antakse üle 20. veebruaril kell 18 Eesti Vabariigi aastapäeva pidulikul tähistamisel Türi kultuurikeskuses.
Kõik on oodatud!

Teate koostas
Katrin Soomets
kultuuri- ja avalike suhete spetsialist
384 8231, 5332 6401
katrin.soomets@tyri.ee