Üks kahest presidendi hariduspreemiast tuli sel aastal Türi valda

 
President Kersti Kaljulaid andis eile Kadriorus üle hariduspreemiad. Noore haridustegelase preemia pälvis Tartu Forseliuse koolis ahhaaliku koolimudeli käivitanud õppejuht Kristi Mumm ja haridustegelase reaalainete preemia Väätsa põhikooli füüsika- ja tehnoloogiaõpetuse õpetaja ning kosmosekoolide võrgustiku rajaja Jonas Nahkor.
 
Noore haridustegelase reaalaine preemia saaja Jonas Nahkori eestvedamisel on Väätsa põhikoolis omavahel tihedalt seotud reaal-, loodus- ja tehnoloogiaõpetus, kus lapsed analüüsivad tundides oma energiatarga koolimaja sisemuses toimuvat ja korraldavad teaduslende kosmose piirile. Lisaks igapäevasele koolis toimetamisele on Jonas rajanud kosmosekoolide võrgustiku ja on üks keskkonnahariduse ühingu eestvedajatest.
 
„Särasilmsed õpetajad sütitavad meie koolilaste uudishimu reaalainete vastu. Jonas tõestab oma õpilastele iga päev, et reaalained ei tähenda ainult numbreid ja valemeid, vaid käegakatsutavaid argiseid ja kasulikke asju," selgitas Microsoft Eesti arenduskeskuse juht Tanel Erm, miks noore haridustegelase reaalainete preemia Jonas Nahkorile läks. Teise preemia toetaja Bolti asutaja ja tegevjuht Markus Villig lisas, et iga ühiskonna alus ja edasiviiv jõud on haridus ja teadus ning kuna Eesti ei saa maailmas konkureerida rahvaarvuga, siis on meie jõud ajukapital.
 
Vabariigi presidendi kultuurirahastu preemiate suurus 5000 eurot. 2003. aastal asutatud noore haridustegelase preemiat rahastab Bolt ning 2009. aastal asutatud noore haridustegelase reaalainete preemiat Microsoft Eesti arenduskeskus.
 
Loe täpsemalt SIIT
 
Teate edastas
 
Merle Rüütel
avalike suhete juht