« Tagasi

Hollandi suursaadik külastas Kirna mõisa tulbivälju

Kirna mõisas käis pererahva kutsel külas Hollandi suursaadik Özlem Canel, kellega tehti koostööplaane tulevikuks. Üks ideedest on istutada mõisapargi tulbiväljadele Hollandi kuningapere poolt Eestile 100 aasta juubeliks kingitud tublisort. Mõtte üle oli hea meel ka Türi vallavanemal Sulo Särkinenil.

Kirna mõisapere tutvustas Kirna tulbiväljade projekti Hollandi suursaadikule Özlem Canel'ile Tartus toimunud aiandusmessil kaks aastat tagasi.

"Meile mõlemale meeldivad tublid, nii saime hästi jutule ja oleme sellest  ajast suhtlema jäänud, kuid tihe töögraafik võimaldas proua suursaadikul alles täna esmakordselt Kirnasse külla jõuda," märkis Kirna mõisaproua Tuuli Org.

Et tänasel, 1. juuni külaskäigul Kirna mõisa tulbiväljadel selgub sedavõrd tore uudis, kui seda on tulbiväljadele istutatav Eesti nimeline tulbisort ja seda otse tulpidemaalt Hollandist ja kungliku perekonna heakskiidul, ei osanud Tuuli Org uneski näha.

"Rõõm on nii suur, et naeratus ei taha näolt kadudagi. Muidugi on selline au suur tunnustus kogu meie mõisapere tehtud tööle," lausus ta.

Türi vallavanem Sulo Särkinenil oli uudisest kuuldes samuti väga hea meel.

"Kirna mõisarahva toimetamised on imetlusväärt ja kui neid tunnustab veel tulpidemaana tuntud Hollandi kuningriigi suursaadik tulbisordiga, mis on nimetatud Eesti järgi, siis on see väga suur au, mis paistab kogu vallale. Aitäh kõigile asjaosalistele," sõnas ta.

Tulbisordi istutamistalgud toimuvad sügisel. "Siis kui tulpide istutamiseks on kõige õigem aeg," täpsustas mõisa perenaine Tuuli Org.

Kirna mõisapargist saab kevaditi imeliste tulbiväljade ja kirevate õiemosaiikidega lummav lillevõlumaa, mis pakub elamusi igas vanuses külastajale, olles suvisel ajal Järvamaa külastatavaim vaatamisväärsus.

 

Pildil: Hollandi suursaadik Özlem Canel (vasakult), Türi vallavanem Sulo Särkinen ja Kirna mõisaproua Tuuli Org.

 

Teate koostas

 

Silvi Lukjanov
avalikud suhted
Türi Vallavalitsus
silvi.lukjanov@tyri.ee