« Tagasi

Türi-Koeru Noorteorkester osales rahvusvahelisel muusikafestivalil Ungaris

Rahvusvahelisel festivalil, kus esinesid kollektiivid 11 maalt, andis Türi-Koeru noorteorkester kaks vabaõhukontserti.

Türi Muusikakooli direktor Silja Aavik andis teada, et Türi-Koeru 44-liikmeline noorteorkester  osales rahvusvahelisel noorte muusikafestivalil „MusiColours 2023". Festival toimus Ungaris Veszprémis, mis on Euroopa selle aasta kultuuripealinn.

„Ürituse raames andis meie orkester kaks vabaõhukontserti – ühe neist Veszprémis ja teise Balatoni järve lähistel. Lisaks orkestripaladele astus üles ka flöödiansambel, viiuliansambel ja kuulata sai kromaatilise kontsertkandle sooloesinemist," täpsustas ta.

Ungaris 27.- 31. maini toimunud muusikafestivalil osalesid erinevad kollektiivid Ungarist, Poolast, Šveitsist, Slovakkiast, Austriast, Saksamaalt, Luksemburgist, Tšehhist, Prantsusmaalt, Jaapanist ja Itaaliast.

Aaviku sõnutsi oli suur rõõm nii paljude riikide esinejate seas tutvustada maailmale ka Eesti rahvamuusikat ning pakkuda noortele uusi kogemusi.  Noorteorkestris oli Türi Muusikakoolist osalejaid 31 (pildil) ja Koeru Muusikakoolist 13. Orkestri dirigent ja seadete autor on Ants Oidekivi.

Türi Muusikakool on huvikoolina tegutsev muusikakool, mille tegevuse eesmärk on anda muusikalist haridust lähtuvalt kooli õppekavadest ja valmistada õppureid ette professionaalse muusikahariduse õppeks.

Alates 1. novembrist 2022 õpib koolis kokku 159 õpilast, neist eelkoolis 33. Pilliõpetusosakonnas õpib 75  ja vaba õppekavaga osakonnas 51 õpilast (sh 5 täiskasvanud õppijat) klaveri, viiuli, tšello, kitarri, basskitarri, akordioni, kromaatilise kontsertkandle, flöödi, klarneti, saksofoni, trompeti, trombooni, altsarve ja löökpillide huvialadel.

 

Teate toimetas

Silvi Lukjanov
Avalikud suhted
Türi Vallavalitsus
silvi.lukjanov@tyri.ee