« Tagasi

Töövarjud saatsid vallamajas ametnikke

Türi vallamajas liikusid ametnikel töövarjuna kaasas neli Türi Ühisgümnaasiumi XI klassi õpilast.

Türi vallavalitsuse liikmel Kati Nõlvakul oli töövarjuks Andra Stamm, piirkonnapolitseinik Grete Linuskil Lizanna Palu, Mery-Lii Norak ja Dan Kannel. Selgus, et tegemist on klassiklaaslastega, kes täitsa juhuslikult sattusid töövarjudena ühes majas tegutsevatesse asutustesse.

Kõik õpilased kinnitasid kui ühest suust, et vallamajas töötavate ametnike töövarjudeks tõi neid huvi nende töö vastu. "Tahtsin teada, kuidas asjad vallas toimuvad," ütles Andra Stamm, Mery-Lii Norakile tundus politseiniku amet huvitavana, Dan Kannel tahtis rohkem teada politsei töö kohta ja Lizanna Palu kinnitas, et huvitub politseiniku elukutsest.

Päeva jooksul tõdes Andra Stamm, vallajuhi töö on vägagi keeruline, aga siiski huvitav väljakutse. "Nägin eelarve tegemist ja see Exceli tabel oli hoopis midagi muud, kui me koolis õppinud oleme. Reaalsed arvud ja realistlik raha, mitte mingid väljamõeldud numbrid nagu meil koolitöödes. Ja uskumatu, kui  palju  erinevaid kohtumisi ja milles kõiges peab vallajuht teadma kaasa rääkida," kirjeldas ta tööpäeval kogetut.

Samas tõdes Stamm, et ta oleks täitsa valmis seda tööd tegema. "Sotsiaalse suhtlemise oskustega võin hätta jääda, sest olen rohkem selline omaette töötaja, kuid see on ju õpitav ja vajadusel saan ka hakkama," lausus ta.

Piirkonnapolitseink Grete Linuski töövarjud olid päeva lõpus seda meelt, et tutvutud töövaldkond oli huvitav.  Lizanna Palu pidas päeva sisukaks, Mery-Lii Norak väga toredaks ja Dan Kannel kinnitas, et temagi tahab töötada politseinikuna, sest selles ametis saab ta ennast tunda kangelasena ja inimestele head teha. "Ja samal ajal halvemate kommetega inimesi korrale kutsuda," lisas ta.

17. november oli ametlik töövarjupäev, kuid varjutatakse erinevaid ameteid kogu nädala jooksul ning isegi kogu õppeaasta vältel. Sel aastal korraldab JA Eesti töövarjupäeva 26. korda.

Töövarjupäev on JA Eesti programm 14- kuni 19-aastastele põhi-, kesk- ja kutsekoolide õpilastele, milles osaleb igal aastal üle 3000 noore ja sama palju ettevõtjaid ning spetsialiste. JA Eesti on töövarjupäeva eestvedaja juba aastast 1998!

Loe lisaks- Töövarjupäev

Teate toimetas

Silvi Lukjanov
avalikud suhted
Türi Vallavalitsus
avalikud.suhted@tyri.ee