« Tagasi

Türi valla aasta küla selgunud

Türi Vallavalitsus kinnitas 2. detsembri 2014 korraldusega Aasta külaks 2014 Raukla küla. Võitja osaks saab rändauhind ning 320 euro suurune rahaline preemia.

2014. aasta aktiivsema küla väljaselgitamiseks korraldatud konkursile laekus tähtajaliselt kolm ankeeti. Lisaks Raukla külale oli tiitlile kandideerima esitatud veel järjepidevalt stabiilse tegevusega Rassi küla, kes on aasta küla tiitli võitnud ka 2010. aastal ning konkursi uustulnukas Oisu alevik.

Ka Raukla on konkursi mõttes nn uustulnukas, kuid paistis teiste esitatud külade hulgast silma eriti kiire stardi poolest. Mitmel eelmisel aastal praktiliselt olematu ühistegevusega küla sai uut indu ja tegutsemishoogu käesoleva aasta jaanuaris, mil külavanemaks valiti noor ja energiline Kati Nõlvak. Selles umbes 60 elanikuga külas toimub pea iga kuu mingi väike ettevõtmine, kuhu on oodatud olnud kõik külaelanikud. Aasta jooksul on toimunud mitmed külakoosolekud, heakorra- ning ehitustalgud ning mitu ühissündmust, millest kõige suurejoonelisem oli mihklipäeva tähistamine. Külavanema eestvedamisel peetakse külakroonikat pildis ja kirjas. Küla esindus on osalenud nii vallasisestel kui ka maakondlikel külade ettevõtmistel.

Raukla küla ühistegevus 2014. aastal tõestab, et külaelu võib lõkkele lüüa ka sellises kohas, kus esmapilgul võiks vastupidist väita. Vaja on kõigest väikest tõuget ja positiivse ellusuhtumisega eestvedajat. Raukla külavanem Kati Nõlvak ütleb ise „Tegevused ei peagi alati olema nö suure kella külge pandud. Tähtis on, et külaelanikud teaksid kuhu ja millal tulla ning kuidas ka ise panustada".

Tunnustus antakse külale üle Raukla Mägedemajas pühapäeval, 21. detsembril kell 12 algaval jõulueelsel koosviibimisel.


 

Teate koostas
Riina Trumm
seltitegevuse spetsialist
384 8271
riina.trumm@tyri.ee

 

Teate edastas
Katrin Soomets
kultuuri- ja avalike suhete spetsialist
384 8231, 5332 6401
katrin.soomets@tyri.ee